AS: Trudna sytuacja Iñakiego Peñi w Barcelonie

Przemek Borecki

12 lipca 2019, 18:00

AS

17 komentarzy

Iñaki Peña, to nazwisko często przewijało się wśród trenerów bramkarzy FC Barcelony. Został on wybrany na bramkarza Barcelony B, a za zgodą Ramóna de la Fuente, trenera bramkarzy pierwszego zespołu, został włączony dwa lata temu do pierwszej drużyny, aby trenować z ter Stegenem i Cillessenem, a nawet spróbować szczęścia w meczu Pucharu Króla.

Jego progres zostanie jednak wkrótce zahamowany. Sprowadzenie Neto jako zmiennika ter Stegena po odejściu Cillessena i pojawienie się młodego bramkarza Arnau Tenasa, który został powołany do reprezentacji Hiszpanii U-19 na mistrzostwa Europy, stawia przyszłość Iñakiego pod znakiem zapytania.

Trenerzy uważają, że jest on już w pełni przygotowany do gry na najwyższym poziomie, ale najwyraźniej w Barcelonie ma na razie zamknięte drzwi, więc wszystko wskazuje na to, że będzie musiał szukać szczęścia poza stolicą Katalonii.

To wielka szkoda, ponieważ wielu widziało w nim „alter ego”, które idealnie pasowało do ter Stegena. Jednak osoby odpowiedzialne za obszar sportowy nie postawiły na niego i zdecydowały się zakontraktować za 26 milionów euro plus dziewięć milionów zmiennych bramkarza Valencii Neto. Ta decyzja nie przypadła jednak wszystkim do gustu.

Biorąc pod uwagę, że Peña jest jedną nogą poza klubem, teraz nadzieje ludzi odpowiedzialnych za drużyny młodzieżowe pokładane są w Arnau Tenasie, 18-letnim bramkarzu juvenilu A, który może w tym sezonie awansować do Barçy B. W każdym razie, perspektywy młodych bramkarzy nie są najlepsze, ponieważ klub na nich nie stawia. Fakty mówią same za siebie: Peña nie zagrał ani minuty w zeszłym sezonie w oficjalnym meczu w pierwszej drużynie. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

AS - trudna sytuacja kogoś w Barcelonie.
AS - przykleimy twarze Benzemy i Hazarda w paincie, bo wygląda jakby Hazard nie był w szczycie formy, a powinien na okładkę.

Wie ktoś co się stało z Ezkietą i Ortolą?

Ter Stegen jest za młody by dostać tak młodego zmiennika. Niemca narazie by nie wygryzł a grać musi by się rozwijać. Moim zdaniem szkoda go sprzedawać. Najlepiej by go wypożyczyć nawet na 3 lata do klubu z pierwszej ligi który potrzebuje bramkarza ale nie może sobie na duże ruchy transferowe

>AS
Wiem, że w Hiszpanii dzienniki sportowe pełnią rolę brukowców, ale jak coś ten konkretny o Barcelonie napisze to nawet nie warto czytać xD

Mówiłem o tym od początku. Szkoda młodego. To po co mają się kolejni starać. To już żal co też zarząd odwala. No i teraz @blazeq rozumiesz?

Ale brednie... Przecież taki był cel kupowania Neto, żeby Peni mógł grać w kadrze B zamiast cały sezon grzać ławę głównego składu...

Jak on miałby się rozwinąć będąc zmiennikiem Ter Stegena, tak młody bramkarz potrzebuje regularnej gry.

To Asik kolejny idiotyczny artykuł wymyslił .Cóz nic nowego