Kashima Antlers potwierdza transfer Hirokiego Abe do Barcelony

Julia Cicha

12 lipca 2019, 11:00

Marca

14 komentarzy

Jak informują media, japoński klub Kashima Antlers potwierdził dziś, że zgodził się na transfer 20-letniego Hirokiego Abe do Barcelony.

Klub opublikował komunikat, w którym pisze, że doszedł do „podstawowego porozumienia” z katalońskim zespołem. Japoński zawodnik przejdzie niedługo badania medyczne, a następnie dojdzie do oficjalnego ogłoszenia transferu. Wcześniej media podawały, że Barça zdecydowała się zapłacić mu wystarczająco, by pokryć karę za zerwanie umowy z obecnym klubem.

Hiroki Abe gra zarówno w linii ataku, jak i w pomocy. Piłkarz dołączył do Kashimy w 2017 roku, a rok później zdobył nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika. Gracz ocenia decyzję o przejściu do Barcelony jako trudną, ponieważ w Japonii trwa obecnie sezon, w którym zagrał na razie w 14 meczach i strzelił jedną bramkę.

− Bardzo pragnę nowych wyzwań w FC Barcelonie. Bazując na doświadczeniu z Kashimy, będę codziennie starał się odnaleźć mój styl – mówi Abe, który zadebiutował już nawet w dorosłej reprezentacji Japonii na ostatnim Copa América.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy dostanie szanse

Z czego on się cieszy, ten transfer jest do rezerw, wszyscy to wiemy.

Ani Kubo ani Abe nigdy nie wejdą do 1 składu drużyny ;) za to kasa będzie się zgadzać :)

To do Barcy B oczywiście?
konto usunięte

Marna alternatywa dla Kubo