Ile Barcelona może zarobić w kolejnej edycji Ligi Mistrzów?

Julia Cicha

11 lipca 2019, 20:30

Sport

16 komentarzy
  • Dziś poznaliśmy podział pieniędzy za udział w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Superpucharze Europy 2019/20
  • Kwoty nie uległy zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem
  • Zarobek drużyny zależy nie tylko od zwycięstw, ale też od rankingu na podstawie osiągnięć oraz od market pool 

UEFA podała dziś szczegóły podziału pieniędzy za udział w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Superpucharze Europy w sezonie 2019/20. W sumie rozdzielone zostaną 2 miliardy 550 milionów euro. Organizacja utrzymała stawki z poprzedniej kampanii.

Każdy klub, który weźmie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, otrzyma 15,15 miliona euro. Oprócz tego UEFA gwarantuje 2,7 miliona za każde zwycięstwo oraz 900 tysięcy euro za remis. 900 tysięcy euro pozostałe z 2,7 miliona w przypadku remisu skumuluje się i zostanie rozdzielone proporcjonalnie między wszystkie drużyny fazy grupowej w zależności od ich liczby zwycięstw.

Za awans do 1/8 finału zespół otrzyma 9,5 miliona euro. Ćwierćfinał oznacza kolejne 10,5 miliona, a półfinał – 12 milionów. Gra w finale gwarantuje kolejne 15, a triumf w całych rozgrywkach następne 4 miliony.

Ponadto UEFA wprowadziła nowy ranking na podstawie wyników w ostatnich dziesięciu sezonach. Kluby gromadzą punkty w oparciu o wyniki, a dodatkowe bonusy otrzymują za wygranie Ligi Mistrzów/Pucharu Europy, Ligi Europy/Pucharu UEFA i Pucharu Zdobywców Pucharów. 585,05 miliona euro zostało przeznaczone do rozdzielenia według tego rankingu. 32 drużyny zostaną ustawione w klasyfikację, w której dwa sąsiednie zespoły będzie dzielić 1,108 miliona euro. Ostatni zespół w rankingu otrzyma więc 1,108 miliona, przedostatni, 2,216 miliona, itd. Dla najlepszego przewidziano 35,46 miliona euro.

UEFA szacuje też, że tegoroczny market pool wyniesie 292 miliony euro. Te pieniądze zostaną rozdzielone według proporcjonalnej wartości rynku telewizyjnego w danym kraju. Oprócz tego organizacja informuje, że finaliści Superpucharu Europy otrzymają po 3,5 miliona euro, a zwycięzca – dodatkowy milion.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dzielcie już skórę na niedźwiedziu, weźcie już kredyty pod to...

Ludzie wszędzie wcisną tego Valverde byleby tylko ponarzekać. Stało się to nudne, wręcz śmieszne ( mówię to jako jego przeciwnik).

W nowym rankingu UEFA mamy drugie miejsce, więc z góry gwarantuje nam to wpływ 50 mln za sam udział. Spokojne w zasięgu jest 100 mln jeżeli awansujemy do półfinału.

Ja obstawiam że w tym sezonie będzie finał Ale przegrany
Pozdrawiam

Z Valverde to raczej nie za dużo

Czyli zwycięzca dostanie 19 mln czy 19+15? Z tego co kojarze to najekonomiczniej dla klubu jest przegrać w finale bo premia za zwycięstwo nie wyrównuje premii dla graczy.

Z Valverde to znowu pójdą jak burza i w ćwierćfinale nastukają jakieś juve 3-0 a potem dostaną klapsy w rewanżu 5-0 bo Valverde będzie bronił zamiast strzelać na wyjeździe i zamykać dwumecz i chęci u rywala