Javier Zanetti: Mam nadzieję, że AFA weźmie Leo Messiego w obronę

Radek Koc

11 lipca 2019, 16:01

Estudio Futbol

4 komentarze

Wiceprezes Interu i były reprezentant Argentyny Javier Zanetti skomentował ostatnie wypowiedzi Leo Messiego. Zanetti wziął zawodnika Blaugrany w obronę i skrytykował użycie systemu VAR w turnieju Copa América. 

- Znam Messiego bardzo dobrze i wiem, jakie uczucia żywi w stosunku do reprezentacji Argentyny. W niektórych wypowiedziach przemawiała przez niego złość. Musi pozostać taką osobą, jaką był zawsze. Nie może zatracić swojej kwintesencji. Musi kierować się uczuciami. 

- Najbardziej ze słów Messiego spodobało mi się okazanie wsparcia młodym zawodnikom drużyny narodowej i to, że widzi przyszłość dla tej ekipy. Kiedy takie słowa padają z ust kogoś takiego jak Messi, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. 

Zanetti wyraził nadzieję, że argentyńscy decydenci staną po stronie piłkarza Barçy: - po tym wszystkim, co zostało wypowiedziane przez Messiego, mam nadzieję, że jakiś ważny działacz złoży wyjaśnienie i przedstawi stanowisko AFA. 

Były piłkarz Interu skrytykował również funkcjonowanie systemu VAR w turnieju Copa América: - jak każda nowa rzecz potrzebuje czasu. Można zauważyć aspekty pozytywne i błędy. Najbardziej zastanawia mnie fakt, że VAR nie został użyty w czasie Copa América w poprawny sposób. Obecnie istnieją narzędzia umożliwiające poprawianie błędnych decyzji i nie zostały one wykorzystane. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wydaje mi się żeby to było w dobrym smaku żeby AFA się wypowiadała na ten temat jak jest tak samo przeżarta korupcją jak CONMEBOL

Tak gdzie kasa tam korupcja

Zawsze była korupcja i będzie w Polityce , w Piłce wszędzie !

Brawo!
Argentyna powinna iść razem!