Sport: Atlético zdeterminowane, by sprowadzić Nélsona Semedo

Ela Rudnicka

28 czerwca 2019, 16:30

Sport

95 komentarzy

Jak podaje Sport, Atlético jest zdecydowane walczyć o pozyskanie Nélsona Semedo.

Przedstawiciele madryckiego klubu mieli zainteresować się sytuacją obrońcy w ubiegłym tygodniu, kiedy prowadzili z Barceloną rozmowy ws. operacji pozyskania Antoine’a Griezmanna. Katalończycy nie mieli co prawda zamiaru włączać Portugalczyka w transfer Francuza, brali jednak pod uwagę sprzedaż obrońcy, co z pewnością ma związek z planowanymi transferami i pieniędzmi potrzebnymi do ich przeprowadzenia.

Nie od dziś wiadomo, że Portugalczyk liczy na więcej minut w barwach Azulgrany. Ernesto Valverde co prawda pozwalał mu na grę, często jednak jego pierwszym wyborem był Sergi Roberto. Dlatego też Semedo ma poważnie myśleć o zmianie klubu, między innymi ze względu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Ponadto Diego Simeone uważa, że prawy obrońca byłby doskonałym wzmocnieniem jego drużyny, z której niedawno odeszli już Diego Godín, Filipe Luis oraz Juanfran.

Jeżeli rzeczywiście ma dojść do transferu, kluby powinny uzgodnić jeszcze cenę tej operacji. Barcelona chciałaby sprzedać Portugalczyka za co najmniej 50 milionów euro, a Atlético gotowe jest zapłacić za niego ok. 30 milionów. Do ustalenia pozostają jeszcze inne szczegóły transferu, m.in. włączenie lub nie Semedo w operację pozyskania Griezmanna przez Barcelonę oraz możliwe rozłożenie płatności za transfer na raty.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Proszę o wybaczenie ale Barca to chyba największy frajer jeśli chodzi o transfery (kupno/sprzedaż)...
« Powrót do wszystkich komentarzy