Marc-André ter Stegen zdobywcą nagrody Barça Jugadors za sezon 2018/19

Ela Rudnicka

28 czerwca 2019, 14:00

FCBarcelona.cat, Mundo Deportivo

14 komentarzy

Wiadomo już, że nagroda Barça Jugadors przyznawana przez Stowarzyszenie Piłkarzy Barçy (Agrupació Barça Jugadors) powędruje w tym roku w ręce bramkarza FC Barcelony Marca-André ter Stegena. Wyróżnienie to przyznawane jest zawodnikowi, który prezentuje wyjątkową postawę na boisku, jak i poza nim.

Jury, którego przewodniczącym był prezes Agrupació Barça Jugadors Ramon Alfonseda, wybierało między trzema zawodnikami, którzy cieszyli się największym poparciem kibiców na profilach stowarzyszenia w mediach społecznościowych. W głosowaniu Niemiec wyprzedził Leo Messiego i Gerarda Piqué. Doceniono zaangażowanie bramkarza, jak i jego postawę. Szczególną uwagę zwrócono na fakt, że po wysoko przegranym meczu na Anfield podziękował on kibicom Dumy Katalonii za wsparcie. Ponadto istotne okazało się to, jak dobrze piłkarz zaadaptował się do życia w Barcelonie – Niemiec mieszka w centrum stolicy Katalonii, a po mieście, w przeciwieństwie do wielu piłkarzy, porusza się pieszo, na hulajnodze lub metrem.

W tym roku wspomnianą nagrodę po raz pierwszy przyznano również kobiecie – wyróżnienie dla zawodniczki odbierze Alexia Putellas.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zasłużył jak mało kto.
Jego zachowanie na boisku jak i poza nim jest godne roli kapitana, Vamos MATS!

Szkoda, że wszyscy piszemy, że to przyszły kapitan. On już w tej chwili powinien pełnić rolę minimum 3 kapitana. Wkurza mnie ta hierarchia, że Sergi Roberto czy Busquets są kapitanami, tylko ze względu na to, że są wychowankami..

fajnie byloby tak poleciec od barcelony i spotkac Marca w metrze :D

Przyszły kapitan Barcy :)

No i brawo dla Marca. Sprawia wrażenie rozsądnego człowieka. Czy to na pewno Niemiec?

Jedyny Niemiec, do którego mam szacunek :D

A tak poważnie to gratulacje, przyszły Kapitanie :D

Fajnie by było gdyby zespół postarał się w przyszłym sezonie i Marc wreszcie zdobył Trofeo Zamora :)

Nasz Niemiecki wunderwaffe! :)

Bardzo fajnie, że Marc otrzyma takie wyróżnienie :)
konto usunięte

Zasłużyłeś chłopie ! :)

Przyszły kapitan :)