Oficjalnie: Neto piłkarzem Barcelony!

Grzegorz Zioło

27 czerwca 2019, 10:50

FCBarcelona.cat

145 komentarzy

FC Barcelona i Valencia CF doszły do porozumienia w sprawie transferu Norberto Murary Neto. Koszty transakcji wyniosą 26 milionów euro plus dziewięć milionów zmiennych. Zawodnik podpisze kontrakt z klubem na cztery lata do końca sezonu 2022/23, a jego klauzula odstępnego wyniesie 200 milionów euro.

29-letni Neto, urodzony w miejscowości Araxa, wyróżnia się zwinnością i szybkością ruchów. Od dziecka grał na pozycji bramkarza. W latach 2002-2011 był zawodnikiem Paranaense, z którego przeniósł się do Fiorentiny, gdzie spędził cztery sezony. Szczególnie udane były dla niego dwa ostatnie, kiedy był ważną postacią swojego zespołu. W 2015 roku trafił do Juventusu i przez dwa sezony był zmiennikiem Gianluigiego Buffona. Charakter i chęć rozwoju sprawiła, że w 2017 roku podpisał kontrakt z Valencią i przez ostatnie dwa lata odgrywał rolę podstawowego bramkarza.

Imponujący wzrost Neto w połączeniu z jego zwinnością stanowi duże utrudnienie dla napastników rywali. Były bramkarz Valencii gra bardzo pewnie w powietrzu i dobrze spisuje się też w grze na linii i sytuacjach jeden na jednego. Postura Brazylijczyka nie odejmuje mu także szybkości i refleksu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak ktoś ma wątpliwości :
Fifa 19/Neto - 84 vs Cillesen 81, dziękuję xd

@pacior95 Wyjaśnione, czyli transfer będzie na plus ^^

@pacior95 niesamowite porównanie. Myślę że wszyscy działacze grają w fife i robią na jej podstawie transfery hehe

@Maciej061 myślę że chłopak da radę w najgorszym wypadku jego overal spadnie do poziomu Boatenga xd

@Mroziu Po niektórych transferach naszych działaczy wcale bym się nie zdziwił xd
« Powrót do wszystkich komentarzy