Wyniki analizy konwersacji internetowych dotyczących FC Barcelony

Grzegorz Zioło

19 czerwca 2019, 09:00

Sport/MD/FCBarcelona.es

15 komentarzy

FC Barcelona zaprezentowała wyniki badań konwersacji internetowych dotyczących katalońskiego klubu poza jego oficjalnymi kontami w mediach społecznościowych. Analiza była prowadzona przez ostatnie 18 miesięcy przez firmę I3 Venturas.

Ogłoszenie transferu Frenkiego de Jonga i porażka na Anfield Road to dwa wydarzenia, które znalazły się na przeciwnych biegunach pozytywnych i negatywnych interakcji w badanym okresie. Zatrudnienie holenderskiego pomocnika wywołało 300 tysięcy reakcji, a odpadnięcie z Ligi Mistrzów około dwa razy więcej.

W przebadanych mediach wygenerowano 194 miliony wpisów na temat Barcelony w ciągu 18 miesięcy, które zaangażowały 12 milionów użytkowników. 29% interakcji miało miejsce w Katalonii, a 16% w pozostałej części Hiszpanii. Inne kraje aktywne pod tym względem to m.in. Francja (6%), Nigeria (5%) czy Stany Zjednoczone (4%). 77% interakcji zostało wykonanych przez mężczyzn, a 23% przez kobiety.

Badanie wykazało też, że 87% wpisów dotyczących rozprawy Sandro Rosella wyrażało się w pozytywnym tonie, a po ogłoszeniu wyroku krytyka byłego prezydenta Barcelony zmalała do 0,3% wpisów. Ponadto okazało się, że hashtag #ValverdeOUT, który został użyty na Twitterze 90 tysięcy razy, rozpowszechnił się w 25% poprzez działanie botów. 37% kont, które go promowały, było angielskojęzyczne, a wśród stu najbardziej aktywnych użytkowników ten wynik wzrasta do 46%.

Pełen raport w języku hiszpańskim dostępny jest tutaj.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

hashtag valverde out to nie robota botów :) a nawet gdyby , to jakiś człowiek przed tem musial tego bota odpalic , więc to wciąż robota człowieka i to ludzie nichcą valverde

Ja co prawda nigdy hasztagiem #valverdeout nigdy się nie posłużyłem,ale "znam" dobrą setkę gości,którzy to zrobili.90 tysięcy ,w tym 1/4 botów,to brzmi mało wiarygodnie

Kiedy po 35 latach zdajesz sobie sprawe, ze jestes botem...

Kiedy musisz na siłę znaleźć wytłumaczenie czemu większość kibiców chce wyrzucenia trenera.

La Rambli nie ma w tym?
Aż dziwne.

Odniosłem wrażenie że około 80% wpisów pod postami Barcy na Twitterze miało charakter negatywny i w głównej mierze dotyczyło wywalenia Valverde i Bartka. Nie przypominam sobie, żeby na social media aż na taką skalę rozpowszechniła się nienawiść do jakiegokolwiek trenera Barcelony (uwzględniając fakt, że social media w XX wieku po prostu w większości nie istniały). Szkoda, że to tylko suche fakty ,za którymi nic nie idzie.

EDIT: Szkoda, że autor wpisu nie dodał wzmianki o #VotDeCensura2019, bo myślę, że to temat godny uwagi.

To że boty używały #valverdeout pokazuje jak duży to trend na twiterze, że aż boty zaczęły go używać aby łapać followersow

" Ponadto okazało się, że hashtag #ValverdeOUT, który został użyty na Twitterze 90 tysięcy razy, rozpowszechnił się w 25% poprzez działanie botów. "
To zupełnie tak jak u nas! ;-P a przynajmniej niektórzy się zachowują jak boty

Permanentna inwigilacja...

La Ramblę mogli zbadać

Boty z #ValverdeOut ? Ale was redakcja strollowała :D