Chile gromi Japonię, Arturo Vidal z dolegliwościami

18 czerwca 2019, 08:47

Sport

22 komentarze

Reprezentacja Chile rozstrzelała Japonię w swoim pierwszym meczu tegorocznego Copa América. Bramki strzelali Pulgar, Eduardo Vargas (2) i Alexis Sánchez.

Wynik jest jednak nieco złudny, ponieważ w wielu fragmentach spotkania to Japonia dominowała na boisku, miała też swoje okazje na odniesienie zwycięstwa. Pozyskany przez Real Takefusa Kubo pokazał nieco swojego talentu, m.in. przy założeniu „siatki” Mauricio Isli. Chilijczycy, mimo niemrawej pierwszej połowy przeciwko dużo młodszym rywalom, wyszli jednak z tych sytuacji obronną ręką, jak na triumfatorów dwóch poprzednich edycji turnieju przystało.

Wobec trudności w grze środkiem kluczem okazały się skrzydła, szczególnie to zajmowane przez Mauricio Islę. Zaowocowało to bramką strzeloną głową przez Pulgara. W drugiej połowie Japonia spuściła z tonu, a Chile zaczęło się rozpędzać. Drugi gol padł w 53. minucie po akcji Arturo Vidala z Alexisem Sánchezem zakończonej podaniem Mauricio Isli i strzałem Eduardo Vargasa. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z Japończyków, co uniemożliwiło interwencję bramkarza. Bramka obudziła nieco Azjatów, którym jednak wciąż brakowało precyzji w wykańczaniu akcji.

W międzyczasie Arturo Vidal musiał opuścić boisko z powodu dolegliwości fizycznych. Na razie nie wiadomo, czy odniósł jakąś kontuzję. Na niecałe dziesięć minut przed końcem starcia Alexis strzelił gola głową, a minutę później asystował przy trafieniu Vargasa. Chile wygrało 4:0 i pokazało, że ponownie będzie liczyć się w walce o zwycięstwo w całym turnieju.

Japonia, 0

Keisuke Osako; Daiki Sugioka, Yuta Nakayama, Naomichi Ueda, Takehiro Tomiyasu; Gaku Shibasaki, Takefusa Kubo, Teruki Hara; Ayase Ueda (m. 79, Shinji Okazaki), Shoya Nakajima (m. 66, Hiroki Abe) i Daizen Maeda (m. 66, Koji Miyoshi).

Chile, 4

Gabriel Arias; Mauricio Isla, Gary Medel, Guillermo Maripán, Jean Beausejour; Érick Pulgar, Charles Aránguiz, Arturo Vidal (m. 77, Pedro Pablo Hernández); José Pedro Fuenzalida (m. 79, Oscar Opazo), Alexis Sánchez (m. 87, Junior Fernandes) i Eduardo Vargas.

Gole: 0:1, m. 41, Érick Pulgar. 0:2, m. 54, Eduardo Vargas. 0:3, m. 82, Alexis Sánchez. 0:4, m. 83, Eduardo Vargas.

Oglądałem pół godziny i nic nie zapowiadało takiego wyniku.Japońce uwijali się jak w ukropie,klarownych sytuacji było niewiele.Mecz chciałem obejrzeć ze względu na Kubo ale mi sie przysnęło po 30 minutach.Teraz żałuję,że ominęła mnie ta strzelanina.

Format tego newsa przyprawia o ból glowy jak sie go czyta. Glownie od czesci "Japonia, 0" xD

"Reprezentacja Chile rozstrzelała Japonię w swoim pierwszym meczu tegorocznego Copa América." Hm, czy to zdanie nie pachnie antysemityzmem?! ;-)

Japonia , Katar właściwie czemu te państwa występują na tej imprezie?

Kilka dni temu w ankiecie na stronie zagłosowałem na Chile, zobaczymy :)