Brazylijski Urząd Skarbowy przejął 36 nieruchomości Neymara

Julia Cicha

17 czerwca 2019, 20:30

AS, Sport, Folha de Sao Paulo

71 komentarzy

Neymar od dwóch lat jest już zawodnikiem PSG, ale co jakiś czas wciąż pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące jego transferu z Santosu do Barcelony. Brazylijski dziennik Folha de São Paulo informuje dziś, że tamtejszy Urząd Skarbowy zajął 36 nieruchomości zawodnika z powodu unikania przez niego płacenia podatków.

Neymar może korzystać ze wszystkich zajętych nieruchomości, ale nie wolno mu ich sprzedać, ponieważ są one zabezpieczeniem na wypadek braku zapłacenia zaległego podatku. Brazylijczyk ma być dłużny fiskusowi niemal 16 milionów euro, co wiąże się z premią zapłaconą jego ojcu przez Barcelonę. Katalończycy przelali firmie Neymara Sr. 40 milionów euro w trzech ratach w 2011, 2013 i 2014 roku. Od tej kwoty zapłacono podatek dotyczący spółek (17%), a nie dużo wyższy podatek dla osób fizycznych (27,7%).

Dziennik przypomina też, że w kwietniu Urząd Skarbowy w podobny sposób przejął helikopter i samolot Neymara. W miniony czwartek piłkarz zeznawał przed sądem w São Paulo i nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ależ ten chłopak pięknie niszczy swoją karierę.
Ciekawe czy po tylu aferach i skandalach będzie w stanie wrócić do poziomu jaki pokazywał na CN?

Jeśli go skarzą, to dołączy do zacnego grona skazanych oszustów finansowych wśród piłkarzy z Messim i C. Ronaldo na czele ;) Czyżby nawet w tym aspekcie tak bardzo chciał dorównać czołówce? :P

Helikopter samolot nieruchomości panienki... masakra dzisiejsze zarobki są zdecydowanie zbyt duże jak im się ma nie przewracac w głowach. Gość zarabia z 20 mln na sezon z reklamami i innymi przychodami a żal mu płacić podatków.

Neymar idzie po Złotą Piłkę ale w aferach w kategorii
- jak można szybko spieprzyć sobie karierę.

Geniusze biznesu - tak ciężko im było założyć spółkę aby uniknąć podatku

Mam nadzieję, że tylko nie wróci do Barcy. Jednak patrzac ile go ostatnio w hiszpańskiej prasie to zaczynam się martwić.

Wszyscy się ciskają o to, że redakcja pisze o Neymarze, który nie jest już piłkarzem Barcy ale przecież jest ewidencja konotacja. Problemy podatkowe wynikają z operacji pozyskania go przez Blaugrane. Oczywiście to nie nasz problem no ale jednak redaktorzy uznali, że chociażby z tego faktu powinna się taka informacja znaleźć, pewnie bardziej w charakterze ciekawostki.

Pisanie o Neymarze, jego problemach pozasportowych to gruba przesada. Przecież to nie jest nasz zawodnik. Jedynie w kontekście domniemanego transferu do Barcy - po co nam zawodnik za którym ciągną się różne smrody. Ale można to podsumować w jednym artykule a nie wrzucać newsa o jego zajętych posiadłościach.

Hehe zaraz wróci spowrotem do Santosu
I niech dziękuję ojcu za te długi

Po co tyle pisać o nim?

Każdy piłkarz ma problemy ,również ci Barcelony i inni byli już piłkarze a zawsze daje się nawsy tylko o Neymarze, ja rozumiem redakcję ,boli was że odszedł ,może życzycie mu źle lub nie ,ale wyluzujcie już ,nie jest już piłkarzem Barcelony ,gdyby wstawiać tu takie newsy o każdym byłym piłkarzu Barcy,który ma probemy to jeden wielki śmietnik się tu zrobi, swoją drogą myślę że na każdym kroku chce się wzbudzić do niego niechęć wśród użytkowników serwisu i każde nagatywne info na jego temat natychmiast jest tu dodane ,zajmijmy się swoimi piłkarzami :) pozdrawiam
konto usunięte

36 nieruchomości.. ciekawe ile mu jeszcze nie zajęli?

Ten transfer do PSG wcale na dobre nie wyszedł Neymarowi ... sam chciał odejść więc nie ma powrotu ! lepszy Antek !

Jeżeli US w Brazylii to tak zostawi, to za parę lat będzie przedawnienie roszczeń :)

Początek upadku Neymara ależ by to było piękne.

Jak mi przykro.
konto usunięte

co tak mało tych nieruchomości

Co nie zrobi to się smrodek za nim ciągnie.

Jak przelali na firmę to o co cho

Nie jest zawodnikiem Barcy więc nie widzę potrzeby żeby wrzucać ten artykuł.