Mundo Deportivo: Roma i Valencia walczą o Jaspera Cillessena

Łukasz Lewtak

16 czerwca 2019, 18:30

Mundo Deportivo/Sport

33 komentarze

Mundo Deportivo informuje dziś, że Roma i Valencia walczą obecnie o usługi Jaspera Cillessena. Włosi chcą wreszcie zapełnić lukę po odejściu Alissona, natomiast Hiszpanie pragną pozyskać bramkarza, z którym z powodzeniem mogliby rywalizować w Lidze Mistrzów.

Decyzja została już podjęta i Jasper Cillessen na pewno opuści Barcelonę w lecie tego roku. Holender chce trafić do czołowego europejskiego zespołu, gdzie będzie mógł regularnie rywalizować na najwyższym poziomie. Klauzula Holendra wynosi 60 milionów euro, ale Barça będzie zadowolona z oferty na poziomie ok. 30 milionów.

Obecnie o Cillessena walczą przede wszystkim Valencia i Roma. Benfica odpadła z rywalizacji, ponieważ nie jest w stanie przeznaczyć na Holendra 30 milionów, a poza tym sam zawodnik chce grać w nieco lepszej lidze niż portugalska.

Valencia, która negocjuje z Barceloną w sprawie Denisa Suáreza, wyraźnie dała już do zrozumienia, że jest poważnie zainteresowana usługami Cillessena, szczególnie że Neto nie chce zostać na Mestalla. Wydaje się jednak, że Los Che również nie są gotowi wydać na Holendra 30 milionów euro.

Roma interesowała się Cillessenem już w ubiegłym roku, po odejściu Alissona do Liverpoolu. Szwed Robin Olsen nie sprawdził się i teraz rzymianie ponownie starają się o sprowadzenie Holendra. Roma nie zagra jednak w Lidze Mistrzów, co może być przeszkodą dla samego Cillessena, który aspiruje do występów na najwyższym poziomie.

Kataloński Sport podaje, że do 1 lipca Barcelona chce zarobić 65 milionów euro na sprzedaży kilku zawodników, w tym Jaspera Cillessena. Być może przyszłość Holendra wyjaśni się już w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

klauzule ma 60mln, piszą, że jak dostaną za niego 30 to będą się cieszyć. znając nasze zdolności ostatecznie skończy się na 20-25

Everton był teraz Roma … Jutro Atletico xD

Szkoda ze odchodzi najlepszy rezerwowy bramkarz na świecie ale prawda że nie zasługuje na siedzenie na ławce... 40 milionow to powinno być minimum za niego

Jak Valencia jest zainteresowana Jasperem i Denisem to w pakiecie za 40 - 45 mln ich puścić i każdy będzie zadowolony