FC Barcelona przedłuża umowę z Konami

Ela Rudnicka

14 czerwca 2019, 19:00

FCBarcelona.cat

35 komentarzy

FC Barcelona i firma Konami podpisały nową umowę o zasięgu międzynarodowym na kolejne cztery lata.

Wiceprezydent Barcelony Jordi Cardoner wziął udział w zorganizowanym w Ciutat Esportiva wydarzeniu, podczas którego przedłużona została podpisana trzy lata temu umowa sponsorska o zasięgu międzynarodowym z firmą Konami. Z tej okazji Cardoner wręczył koszulkę Dumy Katalonii Jonasowi Lygaardowi, starszemu dyrektorowi ds. rozwoju marki i biznesu firmy Konami Digital Entertainment B.V. 

O zamiarze kontynuowania współpracy poinformowano we wtorek, w dniu, w którym oficjalnie zapowiedziano również nową edycję gry PES 2020, której twarzą zostanie tym razem Leo Messi. Na okładce edycji Legend pojawi się natomiast były zawodnik Blaugrany Ronaldinho. 

W ramach umowy logotypy Konami widoczne będą na Camp Nou i w okolicy stadionu, a piłkarze klubu wezmą udział w kampaniach reklamowych firmy. Co więcej, Japończycy będą mieć wyłączne prawa do odtworzenia Camp Nou w PES 2020. Niewykluczona jest również współpraca przy organizacji wydarzeń e-sportowych w przyszłości.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wywalać z tym g***em

No nie... A ja już powoli odliczałem kiedy ta umowa w końcu się skończy. W PESa grałem w dzieciństwie, a teraz wybieram Fife i bardzo mnie denerwuje to, że nie ma w tej grze Camp Nou. :/
Barca oczywiście z kilka baniek zarobi, ale fani tego Klubu i gry EA raczej zadowoleni nie są. :P

Pewnie dostali dobrą kasę bo zasięgi FIFA ma nieporównywalnie większe ale wgl widać że ten obecny zarząd ma jakieś parcie na tych kibiców ze wschodu, PESa i tak ta licencja nie zbawi bo i tak się wgrywa patche by można było pograć jak człowiek a w Fifie niestety brakuje CN już od lat

Lipa że mają prawa do Camp Nou na wyłączność...mogli by sprzedać i tym i tym może za trochę mniej, twarzą PESa byli by dalej ale jednak jak się gra w fifie la lige z pełnymi prawami transmisyjnymi i oprawą na jakimś el liberator to nie powiem co strzela...
konto usunięte

Pamietam PES jak fife ruchalo a teraz no coz

gimby pewnie nie pamiętają, ale kiedyś była fajna gierka na PS2 - "This is Football", w której można było np. symulować faule.

Ładnie tam Konami sypie kasą, że Barca się ich trzyma.
Komentarz usunięty przez użytkownika
konto usunięte

Trzeba również wspomnieć że Konami tworzyło PESa 2020 we współpracy z Iniestą (Iniesta doradzał im w tym jak powinny wyglądać podania i drybling)

Tylko PES, starsi koledzy zapewne pamiętają generację PES 4 :D

a liczylem ze w fife 20 bedzie Camp Nou.... szkoda... :(

No nic, to znów trzeba będzie sobie grać w Football Manager xD

Wg mnie to dobry ruch tylko szkoda że przez 4 następne lata nie bedzie CN w fifie
Komentarz usunięty przez użytkownika
i Bardzo dobrze, Fifa jest zbyt sztuczną grą dla Barcelony :)