Sport: Barcelona otwiera nową akademię na Bliskim Wschodzie

Dariusz Maruszczak

13 czerwca 2019, 21:00

Sport

5 komentarzy

Jak donosi dziennik Sport, Barcelona otworzy nową akademię na Bliskim Wschodzie. Kolejna szkółka zostanie założona w Jordanii.

Nowa akademia powstanie we wrześniu w miejscowości Amman, gdzie już od 2017 roku Barça organizowała obozy szkoleniowe. Będzie to trzecia tego typu placówka na Bliskim Wschodzie. Wcześniej Barcelona otwierała szkółki w Kuwejcie i Dubaju. Akademia w Ammanie będzie zlokalizowana w jednej z najbardziej prestiżowych szkół w Jordanii, gdzie z powodzeniem organizowano wspomniane już obozy. Testy selekcyjne do nowej szkółki będą przeprowadzane w najbliższych tygodniach, aby we wrześniu móc rozpocząć działalność. Oferta jest skierowana dla dzieci od 4. do 18. roku życia.

Jak podaje Sport, wybór siedziby nowej akademii nie jest przypadkowy. Barcelona jest drużyną, która ma w tym obszarze najwięcej kibiców, a kraj słynie z wielkiej pasji do piłki nożnej nie tylko pod względem oglądania jej w telewizji, ale również uprawiania tego sportu.

Obecnie Barcelona dysponuje 52 akademiami na pięciu kontynentach. Kataloński klub organizuje też 180 kampusów szkoleniowych i ma 50 klinik w 56 krajach. Już 45 tysięcy dzieci jest zaangażowanych w różne projekty Barcelony. Głównym celem Dumy Katalonii jest ich kompleksowe kształcenie. Dzięki temu Barça zamierza rozszerzać na cały świat swoją markę, filozofię i wartości.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"50 klinik w 56 krajach" - to chyba nie możliwe :)

'Ilość sama w sobie jest jakością' jak mawiał nasz towarzysz Stalin.

Przykład na to, że ilość nie przechodzi w jakość.