Josep Maria Bartomeu: Należy nakładać sankcje na kluby łamiące zasady Finansowego Fair Play

Julia Cicha

12 czerwca 2019, 20:00

Marca

42 komentarze

Josep Maria Bartomeu wziął dziś udział w wydarzeniu akademickim dotyczącym ekonomii i piłki nożnej. Prezydent opisał model klubu, broniąc swojego stanowiska.

− Jesteśmy dumni, że Barça od momentu swojego założenia utrzymała się w rękach socios. Zawsze miała prezydenta i zarząd wybrany w wyborach. Ważne decyzje były konsultowane na zgromadzeniach oraz w referendum. Barça jest demokratycznym klubem o unikalnym modelu. Jesteśmy anomalią w złożonym i pełnym rywalizacji środowisku – powiedział Bartomeu.

− Barcelona jest klubem z największymi przychodami, a wszystkie one pochodzą ze sportu. W tym celu musimy być kreatywni i ambitni. Jesteśmy dumni z tego modelu, który sprawia, że się wyróżniamy. Klub jako własność socios ma dużą wartość. Dzięki temu możemy przeprowadzać strategiczne transfery i odmładzać skład, co jest ostatnio w modzie – dodał prezydent.

Bartomeu podkreślił również, że należy ukarać tych, którzy nie przestrzegają norm: − nigdy nie zmęczę się powtarzaniem, że FIFA i UEFA muszą egzekwować przestrzeganie norm, byśmy wszyscy rywalizowali w takich samych warunkach. Trzeba przyspieszyć Finansowe Fair Play i nakładać sankcje na tych, którzy je łamią.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Prezydentura wielobarwna. Zarówno kolorowa, jak i szara. Na plus: tryplet i decyzja o zatrudnieniu Lucho, nowy kontrakt z Messim, Espai Barca, stabilizacja na ławce trenerskiej, rekordowy przychód, na minus: 2 kompromitacje w LM, słaba polityka sprzedaży i sporo wtop transferowych, odejście od La Masii, stylu Cruyffa i Pepa. Jest sporo plusów, jednak wolałbym na następna kadencje innego prezydenta

Jak ktoś przy finansach używa słowa kreatywność to dobrze nie wróży...

A tymczasem real kupuje Ferlanda Mendyego...

Powinien być tak jak w NBA limit płacowy dla całego składu ustalony.

należy nakładać kary na prezydentów ktorzy niszczą klub

Bartek chyba ma już ból dupy o to, że PSG sprzątnęło nam sprzed nosa de Ligta. Cóż, ciekawe jakim cudem my nie mamy kary, skoro pensje naszych piłkarzy są najwyższe spośród wszystkich klubów i zjadają lwią część budżetu przekraczajac chyba 70% albo więcej co nie jest dozwolone. Patrzmy na siebie, a nie na innych, bo u nas też nie jest kolorowo.

Przy tym jak wygląda nasza drabinka płacowa dla piłkarzy i ich pensje to zaraz na nas sankcje pójdą z Twoją głowa Bartek ;v
Powinni dawać małą podstawe o ogromne premie za wygrywanie LM..wtedy by im się chciało.. a tak.. posiedzą na ławce to samo wyjdzie..

Socios ile jeszcze wytrzymacie, nawet buzia w koncu powie dosc i wiecej nie zmiesci.
Dwa lata z rzedu kompromitacja w lm
Koszulki w szachownice
Najwieksze wydatki na transfery ze wszystkich klubow w ostatnich latach a co za tym idzie calkowite olanie szkolki.
Valverde dalej w klubie.
Klub, ktory mial byc przykladem razem z realem chce rozgrywac mecze ligowe poza granicami kraju aby jeszcze wiecej kasy sie nachapac.

Szkoda że grą się nie wyróżniamy.