Clement Lenglet przed szansą na debiut w reprezentacji Francji w meczu z Andorą

Grzegorz Zioło

11 czerwca 2019, 13:15

Sport

4 komentarze

Niespodziewana porażka reprezentacji Francji z Turcją zaniepokoiła selekcjonera Didiera Deschampsa i będzie miała swoje konsekwencje. W dzisiejszym spotkaniu z Andorą w drużynie mistrzów świata może dojść do kilku zmian personalnych.

Jak podaje Sport za L'Equipe, na ławce rezerwowych może dziś usiąść Samuel Umtiti. Stoper Barçy nie wystrzegł się błędów w meczu z Turcją i we Francji mówi się, że dolegliwości kolana, z którymi zawodnik zmagał się przez cały sezon, nie pozostały bez wpływu na jego formę. Mimo braku regularnych występów stopera w ostatnich miesiącach Deschamps zaufał Umtitiemu i nie pozbawił go miejsca w pierwszym składzie reprezentacji Francji.

W dzisiejszym spotkaniu miejsce Umtitiego na środku obrony może zająć jego kolega z Barcelony Clement Lenglet, dla którego byłby to debiut w dorosłej reprezentacji Francji. Deschamps docenił stopera za świetny sezon w zespole Blaugrany u boku Gerarda Piqué i powołał go na czerwcowe zgrupowanie. Selekcjoner Les Bleus szykuje nawet do pięciu zmian w wyjściowej jedenastce, ale w obronie o swoją pozycję spokojny może być Raphael Varane. Na bokach defensywy szanse na występ mają Leo Dubois i Ferland Mendy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obadajcie aktualna pogodę w Andorze:) leży między Francja a Hiszpania, a my w czerwcu mamy 30+

Ale przecież Clement nie może grać w kadrze, bo nie było go na mundialu.

Varane zagrał o wiele gorzej od Umtitiego i jest spokojny o miejsce w składzie, aha.