Clément Lenglet: To normalne, że w hierarchii drużyny narodowej Umtiti jest przede mną

Radek Koc

30 maja 2019, 19:45

footmercato.net

11 komentarzy

Clement Lenglet wziął udział w konferencji prasowej na swoim pierwszym zgrupowaniu reprezentacji Francji. Stoper Barçy podzielił się wrażeniami i odniósł się do rywalizacji z Samuelem Umtitim. 

- To mój pierwszy raz, kiedy zostaję powołany do francuskiej kadry. Chcę poznać grupę i uczyć się od moich kolegów przez te 15 dni. Chcę być gotowy, w razie gdyby trener chciał ze mnie skorzystać. Jeśli otrzymam szansę gry, to wyjdę na boisko z dużą przyjemnością i koncentracją. Oczywiście chciałem być częścią drużyny narodowej jak najszybciej, ale miejsce zajmowali gracze występujący w klubach i mający doświadczenie w grze w reprezentacji. Musiałem poczekać na moją szansę. Teraz jestem bardzo szczęśliwy. 

Na pytanie o rywalizację z Samuelem Umtitim, Lenglet odpowiedział: - To normalne, że w hierarchii drużyny narodowej Sam jest przede mną. Zaczął w 2016 roku w eliminacjach do Mistrzostw Europy, potem zagrał w finale tego turnieju. Jest też mistrzem świata i rozegrał wiele znakomitych spotkań. To normalne, że wchodzę do tej grupy z innym statusem. Teraz moim zadaniem jest pokazanie, że mogę dobrze grać i zasługuję na kilka minut gry. Muszę sprawić, że selekcjoner będzie chciał mi dać okazję do występów. 

Lenglet podkreślił, że jego relacja z Umtitim jest bardzo dobra: - Zawsze nadawaliśmy na tych samych falach. Sam przyjął mnie bardzo dobrze w klubie, kiedy podpisywałem kontrakt w zeszłym roku. Jesteśmy dwoma Francuzami w zagranicznym klubie i spędzamy dużo czasu razem. Naprawdę dogadujemy się bardzo dobrze i rywalizacja o miejsce w składzie nie jest ciężarem. Wszystko jest w porządku - zakończył. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajnie się nam udał ten transfer a sam Clement zrobił ładny Progres. Obok Vidala najlepszy transfer letniego okienka 18/19

Spokojnie za rok posadzi Sama na ławce. Jest o 2 lata młodszy, jeszcze nie wszedł na 100% swoich umiejętności a już widać tryskający talent. Gość będzie tworzył nasz przyszły kręgosłup defensywy.
konto usunięte

Jak Umtiti zagra kilka kiepskich meczow jak w Barcie trener szybko zmieni zdanie. Presja jest na Umtitim i po tragicznym sezonie watpie aby nagle pozytywnie zareagowal w kadrze.

Młody chłop jest to jeszcze się nagra.Dopóki Francja wygrywa nie można nic zarzucic trenerowi odnośnie składu.

Taka prawda że gdyby Umtiti był zdrowy to Lenglet przesiedział by sezon na ławie i nie załapał się do kadry, przy tym nie robiąc znacznego progresu w grze :)

Facet zasługuje na ogromną sympatię i szacunek z naszej strony. Udowadnia to na boisku jak i poza nim. Świetny transfer.