Barcelona - Valencia: najlepsze, najgorsze

VAL

• Lionel Messi 73'
  • 21' Kevin Gameiro
  • 33' Rodrigo Moreno

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Valencią zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: Walka do końca

Niestety Barcelona ponownie nie pokazała dostatecznej siły mentalnej i umiejętności odwrócenia losów meczu. Warto jednak docenić nieustanny napór na bramkę Domenecha, który miał miejsce w ostatnich kilkudziesięciu minutach. W przeciwieństwie do meczu na Anfield zespół potrafił podjąć rękawicę i zdobyć kontaktowego gola. Patrząc na zmarnowane okazje Guedesa, trudno mówić o braku szczęścia przy finalizacji ataków Barcelony, ale przynajmniej piłkarze będą mogli jutro spojrzeć w lustro - dali z siebie tyle, ile byli w stanie, i kibice powinni to docenić. Dziękujemy.

Najgorsze: Taktyka na ten mecz

Co niektórzy obserwatorzy, patrząc na skład wystawiony przez Valverde, doszukiwali się (a raczej w swojej naiwności mieli nadzieję) koncepcji trenera polegającej na bardzo ofensywnym ustawieniu bocznych obrońców - Semedo i Alby. Środek pola maksymalnie kontrolujący grę, a Coutinho i Sergi Roberto jako skrzydłowi schodzący do środka, tworzący wolne przestrzenie defensorom. Niestety rzeczywistość wszystko zweryfikowała. Valverde przygotował Roberto jako zaporę dla lewej flanki Valencii, czym zablokował prawe skrzydło. W związku z tym Nietoperze z łatwością neutralizowali ataki pozycyjne Barcelony, którą w pojedynkę na plecach niósł Leo Messi. Ernesto zrozumiał swój błąd zaskakująco szybko jak na niego i wprowadził na murawę Malcoma, który miał rozciągnąć grę i ożywić prawą flankę, oraz Vidala, żeby wreszcie Leo miał z kim rozegrać piłkę w ofensywie. Roszady przyniosły efekty w postaci lepszej gry oraz bramki, ale nie były w stanie nadrobić strat z pierwszej połowy. Pragmatyzm i zachowawczość Valverde po raz kolejny pozostawiła go z pustymi rękami, a kibiców z niesmakiem w ustach.

Mnie to dziwi po co trener na siłę wystawia Coutinho na skrzydle to samo Roberto oni są dobrymi pomocnikami nie skrzydłowymi.Obawiam się ze EV sobie powoli nie radzi z Barceloną i mam obawy co do nowego sezonu (obym się mylił)

jak Kur.. pisalem na poczatku sezonu,ze gramy gowno,ze nie da sie ogladac tych meczy,ze przegramy w LM z tym trenerem,ze jest beznadziejny i powinien poleciec,to 95% osob na stronie po mnie jechalo,tak samo jak pisalem,ze Rakitic nie nadaje sie na Barcelone i kto mial racje Panowie?gdzie teraz jestesmy?w dupie i to gleboko i naprawde,jesli zarzad pozostawi tego patalacha,ktory nie ma za grosz honoru,bo gdyby mial,to sam by sie podal do dymisji.to zarzad rowniez,do wyj..a.To jest Dramat,nie dosc,ze caly sezon grali w beznadziejnie brzydki sposob,to jeszcze na koniec seoznu taka kompromitacja.Ja ogladalem Barce,za czasow Rivaldo,wiec nei pieprzcie glupot,ze styl Guardioli itd.bo zaczalem im kibicowac,nie za wyniki ale wlasnie za styl,ktory pokochalem a teraz?jest to najgorsza Barca od kad ja ogladam a przynajmniej najmniej atrakcyjnie grajaca.Valverde out i to w trybie natychmiastowym

Najgorsze - trzymanie na ławce albo na trybunach Boatenga, który zdaniem zarządu/trenera (niepotrzebne skreślić) miał być zmiennikiem Suareza.
A na poważnie, to nie ma zmienników i to jest ewidentna wina pionu sportowego i trenera, że dopuszczono do takiej sytuacji. Wnioski więc są jasne jak czeskie piwo.
Malcom starał się, biegał, walczył, ale po kilku minutach zawodnicy Valenci połpali się na jego grze, co skutkowało tym, że Malcom popadł w schematyzm i większość piłek podawał do środka przed pole karne, najczęściej do Messiego. Nic to nie dawało, więc nie rozpływajcie się nad jego grą.

Wyszedł brak krytykowanego przez większość Suareza, bo duże prawdopodobieństwo, że strzeliłby to co przestrzelił Pique. Dawałoby to remis w okolicach 80 minuty i szansę na kolejne bramki

Alba moim zdaniem już się w Barcy skończył. Czas na zmiennika bo ten chłop już nic nie wniesie, a jego błedy wołają o pomstę do nieba.

Piłkarze walczyli i to się ceni. Nie chcę od nich przeprosin za takie mecze bo toczyli walkę i zostawili serce. Przegraliśmy? Trudno, ważne jest to, że nie w taki frajerski sposób jak z Liverpoolem. A Valverde? Nie uczy się na błędach i pragnę jego odejścia. Ten trener jest kompletnie sprzeczny z tym czym jest Barca.

Najlepsze: Malcom, najgorsze: Valverde

Zgadzam się co do 'najlepsze', ale przy 'najgorsze' mam pewne wątpliwości.
Wspomniani obserwatorzy mieli rację. Środek pola był pod kontrolą, a Roberto i Cou schodzili do środka, choć bez efektu. Dkaczego? Niestety Alba odczuwa trudy sezonu, a Semedo,  jak często w tym sezonie, bez pomysłu w ataku. Dlatego nie było zagrożenia.
Nie bardzo rozumiem jaką zaporą miał być Roberto, skoro to my zgodnie z założeniem ciągle rozgrywalismy piłkę. No i tak przy okazji, to Roberto zawalił pierwszą bramkę. Dodatkowo Semedo dal się wyciągnąć z obrony jak junior. Druga bramka - brak szybkości Alby.Warto dodać, że przy obydwu straconych bramkach, ta nasza kontrolująca grę pomoc, nie dała wsparcia obronie. Za łatwo piłki poszły do przodu.
Piszecie, że Messi niósł Barcelonę na plecach w pierwszej połowie. Naprawdę? Dlatego, że oddał jeden groźny strzał. Trochę to niesprawiedliwe.Pierwsze 2-3 wyjścia Valencii na naszą połowę były po stratach Leo lub przez jego statyczną grę - tak na marginesie.
Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu ze względu na coraz mniejsze siły Valencii (taka gra jak w pierwszej połowie męczy bardzo), które dały się jeszcze bardziej we znaki po zejściu Parejo.
Co do dobrej zmiany Vidala nie mam pewności. Być może się mylę, nie wiem. Analiza by się przydała.
Pragmatyzm i zachowawczosc doprowadziły nas m.in. do tego finału (choćby w meczach z Realem) oraz dały mistrzostwo, a więc coś w ręku mamy. Choć wiem, że macie na myśli LM. Nie oznacza to, że taki sposób gry może się podobać, ale należy o tym pamiętać.

NAJLEPSZE: przegrana... która (miejmy nadzieje) przyczyni się do wywalanie trenera
NAJGORSZE: jeżeli to powyżej się nie sprawdzi

Jak my już nawet na mecz z Valencią wychodzimy się bronić, to co dopiero z innymi klasowymi zespołami... Naszej gry się nie da oglądać od dwóch lat! Pilka nożna przed telewizorem to źródło rozrywki(!!!), a nasza gra praktycznie jej nie dostarcza. Wolałem nieregularną grę za kadencji Enrique, bo za to wtedy emocji było co niemiara

Ernesto "Pragmatyk" Valverde

Nigdy nie byłem zwolennikiem rychłego zwalniania trenera, ale widać jak na dłoni że ta drużyna już jest wypalona zanim cokolwiek wielkiego zdobyli..

Zgoda z redakcjąNajlepsze reakcja drużyny po meczu z live była walka.Najgorsze  wynik zwłaszcza ,że ten mecz można było nawet z tym składem wygrać choćby w dogrywce.Brak Suareza i Dembele w formie ,generalnie stan po kontuzyjny (Arthur czy Coutinho dynamiczny choć bez konkretu z przodu) był odczuwalny czyli do pola karnego szło, potem lipa.Oby w przyszlym roku kontuzje omijały, transfery i oby przyszly też wzmocnienia.

Okazało się, że 2 kontuzje i nie mamy kogo wystawić w ataku. Chociaż duet Messi Malcom w 2 połowie wyglądał bardzo dobrze, szczególnie ta akcja ze słupkiem Leo.
1. Konieczny jest transfer typowej 9 w stylu Luisa (mieliśmy świetnego Paco, ale nie wiedzieć czemu nie dostawał szans, teraz nie mamy nikogo i ciężko będzie kogoś kupić za kwotę którą otrzymaliśmy z jego sprzedaży)
2. Konieczny jest transfer lewego obrońcy. Jordi Alba był po raz kolejny antybohaterem meczu, bezpośrednio zaangażowany w stratę obu goli. Zero pożytku w ofensywie, ciągła niechlujna gra i podania do Leo, które już każdy rozszyfrował. Jego wymiana piłki z Alenią - zrób coś, ja już się poddaje, nie chce tej piłki - cudem nie poszła z tego kontra. Alba jest dobry, ale potrzebuje i odpoczynku i rywalizacji. Nie wiem dlaczego odszedł solidny Digne, najlepszy LO Premier League.
3. Konieczna jest świeżość w środku pola. Tutaj mamy już De Jonga, jednak posiadanie w kadrze Rakitica zawsze będzie kusiło jakiegoś trenera żeby pałować TRIVOTE jak Real za Mourinho. Czym różni się pomoc Rakitic - Busquets - Vidal od słynnej Khedira - Alonso - Diarra? Nawet jeżeli gramy jednak takimi personaliami to niech ci zawodnicy podchodzą wyżej do grania. Pique i Lenglet świetnie rozegrają, pomocnicy potrzebni są pod polem karnym rywala. Jak Rakitic i Vidal wchodzili w pole karne to od razu rodziły się sytuacje. Można tak grać Ivanem, bo wiele razy udowadniał, że ma inklinacje ofensywne - Valverde zamknął go w klatce, pozbawił jaj i umiejętności strzelania goli.
4. Absolutnie niezbędna jest sprzedaż Coutinho. Niestety wielu było wybitnych zawodników, którzy jednak nie mieli odpowiedniej mentalności do gry w wielkich klubach. Coutinho dubluje pozycje Messiego, Arthura czy Rakitica. Nie ma go ani w ataku, ani w obronie, ani w pomocy. Presja jego ceny będzie wymagała od trenerów na stawianie na niego - tymczasem on potrzebuje wizyty w gabinecie psychologa, a nie ciąłych występów od pierwszej minuty. To może zbudować Suareza czy Pique, ale Cou tylko coraz bardziej był przytłaczany. To świetny gracz, ale potrzeba nam kogoś innego.
5. Pod żadnym pozorem nie może jednak dojść do sytuacji w której przychodzi Griezmann i zostaje Cou. Wówczas nikt tego nie pogodzi, bo dla mnie taki Malcom to powinien być top2 wybór do ataku zaraz po Messim w tym sezonie. Gość jakby złapał regualrność i większą pewność to by wymiatał z tym głodem trofeów, za tymi marzeniami tryumfów w Barcelonie. Zobaczcie jaką motywację mają Vidal, Malcom, Alenia, Puig, Lenglet, a jaką ma Alba, Rakitic, Busquets czy Suarez z rozłożonymi ramionami. Dokupić jeszcze 2 takich jak De Jong, Jovic, jakiegoś LO, może nawet PO i dawać im zarażać ponownie tą motywacją Messiego, Busiego czy Rakitica. Mamy już zbyt opasły trofeami zespół i bezjajecznego trenera, który nie potrafi motywować drużyny, jest apatyczny. Dlaczego Pique potrafi ruszyć z piłka przy nodze do ataku, a nie robi tego Rakitic? Nie robi tego Roberto? Od Arthura nie mogę jeszcze tego wymagać w pierwszym roku, ale trzeba zrobić krok do przodu.

Podsumowując, wierzę w chłopaków w przyszłym roku, wierzę w mądre tranfery i wierzę, że taką dyspozycją jak w tym meczu zaprazentował Malcom, czy zaangażowanie takich zawodników jak Vidal czy Pique będzie nagradzane, a takie zwieszanie głowy, marazm i bezjajeczność jaką pokazuje Busi, Rakitic czy Coutinho będzie skutkowała zesłaniem na ławke bądź trybuny.

Najlepsze: miesiac temu kibice nosili Valdka na rekachMzjgorsze: kibice go powiesili xd

Jezus Maria jak mi szkoda talentu Messiego przy tym ignorancie ech

Najlepsze to że jest szansa że zarząd zmadrzeje i zwolni valverde!!!
Najgorsze? Marnowanie potencjalu Barcelony i zabijanie korzeni... Wstyd a Johan się w grobie przewraca...

Bardzo dobra i trafna pomeczowa analiza. Chylę czapkę.

"Ernesto zrozumiał swój błąd zaskakująco szybko jak na niego"... szacuneczek, że nie owijacie w bawełnę.

Mam nieodparte wrażenie, że Malom przez te minuty co grał (a często grał mecze przeciętne) i tak w ogólnym rozrachunku dał więcej niż Coutinho

Do słabych stron też należy działanie strony, trzeba zainwestować w wydajniejsze serwey....  bo nie dają rady....

„Pragmatyzm i zachowawczość Valverde po raz kolejny pozostawiła go z pustymi rękami, a kibiców z niesmakiem w ustach.” złoto, nic dodać nic ująć.

Najlepsze: nadzieja ze w koncu Valverde wyrzuca

Moim zdaniem najlepsze - brak, bo walka o wynik jest obowiązkiem każdego zawodnika. Najgorsze oczywiście Valverde i jego beznadziejne przedmeczowe decyzje taktyczne.

Najgorsze: Valverde ciągle trenerem Barcy