Juvenil A Barcelony w ćwierćfinale młodzieżowego Pucharu Króla

25 maja 2019, 16:00

Brak komentarzy

Zawodnicy juvenilu A FC Barcelony dali dobry przykład starszym kolegom przed dzisiejszym finałem Pucharu Króla. W młodzieżowej edycji tych rozgrywek zespół Blaugrany awansował właśnie do ćwierćfinału.

Barcelona pokonała 3:0 Granadę na Mini Estadi w rewanżowym meczu 1/8 finału po dwóch golach Wenezuelczyka Alejandro Marquesa i trafieniu pochodzącego z Gwinei Bissau Ansu Fatiego. W pierwszym spotkaniu drużyna Denisa Silvy zremisowała na wyjeździe 2:2.

Blaugrana pozostaje w walce o ostatnie możliwe do zdobycia trofeum w tym sezonie dzięki zasłużonemu zwycięstwu nad rywalem z Andaluzji. Pod koniec pierwszej połowy świetna indywidualna akcja Ansu Fatiego przyniosła gospodarzom rzut karny, który na gola zamienił Marques. W drugiej połowie napastnik podwyższył wynik spotkania, a w ostatniej minucie Granadę dobił Ansu. Teraz podopieczni Denisa Silvy czekają na rywala w ćwierćfinale, którego wyłoni losowanie. Odbędzie się ono w poniedziałek o godzinie 17.

FC Barcelona U-19 3:0 Granada U-19
Marques 38', 74'; Ansu Fati 90'

FC Barcelona: Tenas, Rosanas, Josep Jaume (Comas, 66'), Mika, Sola, Álvaro (Nico, 72'), Peque, Lucas (Antonio Jesús, 61'), Marqués (Serrano, 84'), Jandro, Ansu.

Granada: Arnau, Edu, Pepe (Rosales, 58'), Castillo, Torrente, Dudu (Juanmi, 88'), Lavela, Neskens, Dani Moreno, Aranda (Kessie, 78'), Cristian (Adrián, 79').