Piłkarze Barcelony wśród najlepszych młodych hiszpańskich talentów wybieranych przez Futbol Draft

Dariusz Maruszczak

22 maja 2019, 21:30

Sport

4 komentarze

Kilku piłkarzy Barcelony trafiło do najlepszych jedenastek sezonu 2018/2019 wybieranych przez stowarzyszenie Futbol Draft wśród młodych hiszpańskich zawodników.

Ta organizacja zajmuje się wspieraniem i promocją hiszpańskich szkółek piłkarskich. Co roku wyróżnia ona najlepsze młode talenty, nominując zawodników i zawodniczki do trzech jedenastek: „złotej”, „srebrnej” i „brązowej”.

W „złotej”, najbardziej pretiżowej jedenastce Komitet Techniczny Futbol Draft wyróżnił dwóch piłkarzy Barcelony: Carlesa Aleñę i wypożyczonego do Eibaru Marca Cucurellę. Ponadto w składzie znaleźli się wychowankowie Blaugrany Éric García, który dwa lata temu przeniósł się do Manchesteru City, a także Dani Olmo, obecnie zawodnik Dinama Zagrzeb. Jedenastkę uzupełniają Dani Martín (Sporting), Pedro Porro (Girona), Fran Montero (Atlético), Ferran Torres (Valencia), Oscar Rodríguez (Real Madryt), Bryan Gil (Sevilla) i Hugo Duro (Getafe).

Do „srebrnej” jedenastki trafili kolejni piłkarze Barcelony - skrzydłowy Carles Pérez i napastnik Abel Ruiz. Futbol Draft do „brązowej” drużyny wybrał bramkarza Iñakiego Peñę, środkowego obrońcę Juana Brandariza Chumiego, lewego defensora Juana Mirandę i pomocnika Riquiego Puiga. W kategorii kobiet wyróżniona została również jedna zawodniczka Blaugrany Patricia Guijarro.

Specjalną nagrodę dla klubów, które w sezonie 2018/2019 w największym stopniu promowały wychowanków, zdobyły Espanyol w kategorii mężczyzn i Athletic w kategorii kobiet.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję że zagra alenia zamiast rakticia 

Przydałaby się link lub skład tych jedenastek. 

Do Alenii zawsze to samo zdjęcie widze XD