AS: Borussia Dortmund zainteresowana Malcomem

Dariusz Maruszczak

20 maja 2019, 11:00

AS

70 komentarzy

Jak donosi dziennik AS, Borussia Dortmund zamierza sprowadzić z Barcelony brazylijskiego skrzydłowego Malcoma. Niemiecki klub nie jest jednak jedynym zespołem zainteresowanym 22-latkiem.

Borussia myślała o kupnie Malcoma już w 2018 roku, ale ostatecznie piłkarz trafił do Barcelony. Z drużyny prowadzonej przez Luciena Favre’a latem odejdzie Christian Pulisić, więc pojawiła się konieczność wzmocnienia pozycji skrzydłowego, zwłaszcza że nie ma pewności zatrzymania Jadona Sancho. Dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc zawsze poświęcał sporo uwagi Malcomowi, również w czasach, gdy ten zawodnik występował w Girondins Bordeaux. W barwach Blaugrany 22-latek spędził na boisku jedynie około 1000 minut, więc klub byłby gotów go sprzedać, aby zyskać środki na kupno nowych graczy.

Mimo zainteresowania Borussii Barcelona planuje sprzedać Malcoma do klubów z Premier League, ponieważ uważa, że dzięki temu może zarobić więcej pieniędzy. Co prawda relacje Dumy Katalonii z klubem z Dortmundu są doskonałe, ale Anglicy prawdopodobnie zaproponują korzystniejsze oferty. W trakcie sezonu zainteresowane piłkarzem były Tottenham i Arsenal.

Malcom trafił do Barcelony poprzedniego lata za 41 milionów euro, choć wydawało się, że jest już o krok od przeniesienia się do Romy. Ernesto Valverde nie ufał jednak Brazylijczykowi i na tę chwilę wydaje się, że 22-latek jest bardzo bliski opuszczenia katalońskiego klubu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech biorą Malcoma my im dopłacimy jeszcze 40 mln i Sancho do nas :p

@SeeleyBooth: I gdzie będzie grał? Za kogo? Po jednym sezonie?
« Powrót do wszystkich komentarzy