W poniedziałek Xavi rozegra ostatni mecz w karierze

Łukasz Lewtak

19 maja 2019, 21:30

Sport

15 komentarzy

Już jutro (poniedziałek, 20 maja) Xavi Hernández rozegra ostatni mecz w swojej zawodowej karierze. Jego zespół Al Sadd zmierzy się z Persepolis w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Xavi grał zawodowo w piłkę przez 20 lat. W tym czasie wystąpił w 1042 oficjalnych spotkaniach. Jutro rozegra ostatni mecz - jego zespół Al Sadd zmierzy się na wyjeździe z Persepolis na zakończenie fazy grupowej azjatyckiej Ligi Mistrzów. Na stadionie Azadi w Teheranie zasiądzie 87 tysięcy widzów.

Al Sadd walczy o pierwsze miejsce w grupie, dlatego też Xavi będzie chciał zakończyć zawodową karierę kolejnym istotnym sukcesem. Przypomnijmy, że w barwach Barccelony pomocnik zdobył 27 trofeów.

Xavi oficjalnie ogłosił decyzję o zakończeniu kariery po tym sezonie w Katarze dokładnie 2 maja. Więcej o tym pisaliśmy w tym artykule.

Fot. Doha Stadium Plus Qatar / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to jest, że walczą o pierwsze miejsce w grupie, a on zagra ostatni mecz. Czyli po grupie nie ma już kolejnych faz turnieju? Czy to jest jakaś faza eliminacji, a faza pucharowa będzie rozgrywana już w nowym sezonie?

Xavi - najlepszy pomocnik wszechczasów.

Niech wykorzysta swoje wspaniałe doświadczenie na boisku, niech zdobywa doświadczenie jako trener i niech się w końcu sprawdzi, jako także najlepszy szkoleniowiec wszechczasów, czego mu serdecznie życzę.

Brak Xaviego odczuwamy do teraz. Wybitny piłkarz, bardzo brakuje Barcelony pod jego batutą...

Nasza pomoc jest w czarnej d....e po odejsciu generala.
Strach pomyslec co sie z nami stanie po odejsciu Messiego.

Kłaniam się nisko mistrzu.

Dobrze. ze poszedl tam grac niech szuka nam sponsorów u bogatych

Przyjdź tutaj chociaż w roli asystenta i ogarnij ten burdel generale

Jeszcze by niezle namieszał w lalidze :p

Dzięki za wszystko legendo :)