Mundo Deportivo: Barça spóźniła się w walce o Rodriego

Radek Koc

17 maja 2019, 20:15

Mundo Deportivo

44 komentarze

Zgodnie z informacjami podanymi przez dziennik Mundo Deportivo, Rodri nie zostanie zawodnikiem Barcelony. Występujący obecnie w Atlético Madryt piłkarz wciąż nie podjął decyzji o swojej przyszłości. 

Ewentualny zwrot w tej sprawie jest coraz mniej prawdopodobny. Mimo medialnych doniesień o żywym zainteresowaniu Barçy ściągnięciem piłkarza na Camp Nou, okazuje się, że Katalończycy rozpoczęli działania zbyt późno i w tej chwili nie mają większych szans na zrealizowanie tej operacji. 

Rodri, wstępnie przymierzany jako następca Sergio Busquetsa, może wybierać między czterema zagranicznymi klubami, które są w stanie zapłacić sumę wpisaną w klauzuli odejścia, czyli 70 milionów euro. Nie jest jednocześnie wykluczone, że hiszpański pomocnik zdecyduje się na pozostanie w Madrycie i nie powiększy grona zawodników opuszczających Atlético po zakończeniu bieżącego sezonu. Według Mundo Deportivo decydujące zdanie ma należeć do Rodriego i jego wybór ma być znany najpóźniej w przyszłym tygodniu. 

Wśród najbardziej zainteresowanych klubów wymienia się m.in. Bayern, Manchester City oraz PSG. W każdej z tych drużyn Rodri miałby się stać centralną postacią nowego projektu sportowego. Barcelona znajduje się daleko w tyle za wymienionymi klubami, jeśli chodzi o negocjacje z piłkarzem, i mogłaby liczyć na pozytywne dla siebie rozwiązanie sprawy tylko w przypadku radykalnego zwrotu sytuacji. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tanguy Ndombele..

Ten kto go wyciągnie za 70mln ten wygra to okienko transferowe. W czasach kosmicznych cen za piłkarzy, to akurat można rozpatrywać to 70mln za niesamowitą promocję.

Nic się nie spóźniła. Mamy sklad pomocy na przyszły rok: żelazna dwójka Rakitic (wicemistrz świata, mistrz krótkich podań, Chorwat pokazuje, że wystarczy truchtac po boisku i zagrozić odejściem żeby mieć pierwszy skład), drugi Busi (tyle lat w Barcelonie więc spokojnie jeszcze z 5 lat obowiązkowo pierwszy skład bo jest wychowankiem, mistrz Europy, mistrz świata, zdobywca LM i mistrzostwa Hiszpanii). No i kto 3 w pomocy? Waleczny Vidal na zmianę z bojazliwym Arthurem (Jak dla mnie Arthur nic nie daje w grze do przodu, pewnie trener mu zabrania ryzykowac), trzeci De Jong. Tak naprawdę to 5 graczy o bardziej defensywnej charakterystyce. Po co Rodri? Zapomnialbym jeszcze o Roberto ktorego tez mozna upchnąć w pomocy.

Moim zdaniem to nie potrzebny transfer!

Jeśli Barca wydając już 75mln wyda drugie tyle na De Ligta i 120 baniek na Griezmanna to skąd hajsy na kolejne 70 mln? No i gdzie miałby grać skoro Busi ma status : nietykalny wychowanek? Szkoda żeby marnował się. W City zastąpi Fernandinho pewnie w ciągu najbliższego roku walcząc o jakieś puchary... Na Camp Nou to najpierw wypadałoby podziękować za współpracę pary zawodników.

70 baniek to promocja za tego piłkarza ale by znaleźć miejsce dla niego trzeba byłoby przeczesać trochę środkową formację.Jeśli City go weźmie zrobi dobry interes.

A co szukamy kolejnego pomocnika na ławkę do towarzystwa dla De Jonga?

Busquets powinien być zmiennikiem od tego trzeba zacząć.

Czemu Barca szuka niewiadomo kogo zamiast zainteresować się Zyiechem dużo więcej bym nam dał niż da De Jong

Wiadomo co się dzieje w Atletico że przechodzi taki exodus piłkarski.

Spóźniona bo każda drużyna szejka da dwa razy więcej na wypłatę to o czym my rozmawiamy

dziwne :/
Niby spózniona ale jeszcze decyzji nie podjał
ehh :/

W ManCity zastapi po prostu Fernandinho a nie zoatanie 'centralna postacia nowego projektu'

To „Nie zostanie piłkarzem Barcy” czy „Nie podjął jeszcze decyzji”?
Jak Barca jest nim serio zainteresowana a on jeszcze nie dogadał się z żadnym innym klubem to do momentu kiedy tego nie zrobi wszystko jest możliwe skoro z Atletico nie trzeba negocjować tylko wpłacić klauzule, wystarczy, że Barca złoży ofertę i wtedy decyzja należy już do piłkarza.
Chciałbym gościa u nas choć wydaje mi się, że skończy w City.

Szkoda. Rodri to przyszły crack. De Jonga zjada na śniadanie. Brałbym w ciemno.

Zarząd chyba zapomniał ze od nowego sezonu jest De Jong

Jeśli nie dołączy do nas, to mam nadzieję, że do City. Oczywiście o ile Pep tam zostanie.

To bardzo dobra wiadomość. Pomocników mamy sporo i są lepsi też.