L'Equipe podaje warunki, na których Griezmann przeszedłby do Barcelony

Julia Cicha

15 maja 2019, 12:30

Sport, L'Equipe

95 komentarzy

Francuski dziennik L’Equipe publikuje dziś, na jakich warunkach Antoine Griezmann przeszedłby do Barcelony. Dodaje też, że Katalończycy są głównym faworytem do pozyskania napastnika.

Griezmann zarabiałby na Camp Nou 17 milionów euro netto na sezon i podpisałby pięcioletnią umowę. Rozmowy rozpoczęte w tym roku bazowały się na zeszłorocznych negocjacjach, po których zawodnik ostatecznie zrezygnował z gry w Barçy.

Jeśli dane dziennika okażą się prawdziwe, Francuz zarabiałby mniej niż w Atlético, gdzie jego pensja wynosiła około 21 milionów euro netto. Oznaczałoby to, że piłkarz zgodził się na obniżenie pensji i zależy mu na grze na Camp Nou.

Negocjacje rozpoczęły się ponoć po odpadnięciu Atlético z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Do porozumienia doszło w drugiej połowie marca. Niemniej jednak L’Equipe dodaje, że kolejnym klubem zainteresowanym Griezmannem jest PSG. Siostra i zarazem reprezentantka napastnika miała spotkać się z przedstawicielami francuskiego klubu w minionym tygodniu.

Równocześnie Gerard Romero z RAC1, który zazwyczaj publikuje bardzo wiarygodne informacje, podaje, że nie istnieje jeszcze żadne porozumienie między Barceloną a Griezmannem. Nie wszystkie osoby ze stolicy Katalonii są zwolennikami tego transferu. Piłkarz jest gotowy wysłuchać oferty, a Premier League i PSG uważnie obserwują sytuację.

Fot. Xavier Naltchayan / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na co nam ten dziad...
« Powrót do wszystkich komentarzy