Sport: Inter jest coraz bliżej sprowadzenia Ivana Rakiticia

Radek Koc

15 maja 2019, 20:45

Sport

73 komentarze

Włoski Inter wciąż jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem Ivana Rakiticia. W przypadku zagwarantowania sobie udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, mediolański klub będzie chciał przeprowadzić kilka ważnych transferów. 

Ostatnie mecze rozgrywane we włoskiej Serie A mogą być decydujące, jeśli chodzi o przyszłość Ivana Rakiticia. Inter, który chciałby sprowadzić do siebie Chorwata tego lata, walczy o utrzymanie miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów. Korzystna sytuacja na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu pozwala sądzić, że mediolańczycy znajdą się w gronie czterech zespołów premiowanych awansem do najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich. 

Już wiadomo, że jeśli tak się stanie, chińscy właściciele klubu zdecydują się na transferową ofensywę i kupienie kilku zawodników z najwyższej półki. Ivan Rakitić wpisuje się w ten profil. Ponadto bardzo zainteresowany współpracą z chorwackim pomocnikiem jest Antonio Conte, który ma duże szanse na objęcie stanowiska trenera Interu. Takie okoliczności sprawiają, że klub bardzo poważnie rozważa wydanie na zakup Rakiticia około 50 milionów euro. 

Chorwat jest związany z Barceloną umową do 2021 roku i jak sam przyznawał przy różnych okazjach, najchętniej zostałby w katalońskim klubie na dłużej. W grę miałaby wchodzić również podwyżka wynagrodzenia, czy Barça nie jest zachwycona. Wydaje się obecnie, że w przypadku poważnej oferty za Rakiticia Barcelona chętnie rozważyłaby sprzedaż. 

Rakitić był w zeszłym sezonie kuszony przez PSG. Tym razem lukratywna oferta ze strony Interu może spowodować, że Chorwat podejmie decyzję o zmianie otoczenia. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Modrica ponoc chcieli za 35mln oddac w Realu to Rakitic za 50mln? Oby
« Powrót do wszystkich komentarzy