Getafe CF

GET

• Arturo Vidal 39'
  • Djene Dakonam 89' (sam.)

Barcelona rozegrała dziś ostatni mecz w tym sezonie na Camp Nou. Rywalem Katalończyków było Getafe, które walczy o awans do Ligi Mistrzów. W pożegnalnym spotkaniu przed własną publicznością Barça zwyciężyła 2:0.

Barcelona rozpoczęła to starcie zgodnie ze swoimi standardami z całego sezonu: dość ospale i bez większej werwy w akcjach ofensywnych. Pierwszą naprawdę dobrą szansę na strzelenie gola miało Getafe. Ángel popędził lewą stroną boiska i podał do Jorge Moliny, ale doświadczony napastnik źle uderzył piłkę w pierwszym kontakcie z nią, wskutek czego futbolówka poszybowała ponad bramką. W 26. minucie Molina był już skuteczniejszy i trafił do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Kilka chwil później 37-latek mógł potwierdzić, że do trzech razy sztuka, jednak i tym razem przestrzelił w bardzo dobrej sytuacji po kolejnej stracie Sergio Busquetsa na własnej połowie.

Na pierwszą w pełni składną akcję Barcelony kibice zgromadzeni na Camp Nou musieli czekać do 37. minuty. W końcowej jej fazie Sergi Roberto zagrał piłkę z prawego skrzydła na szesnasty metr do Ivana Rakiticia, ale David Soria nie miał problemów z obroną zbyt lekkiego strzału Chorwata. Dwie minuty później bramkarz Getafe był już bezradny, mimo świetnej interwencji na linii, po tym, jak Gerard Piqué lekko trącił piłkę po dośrodkowaniu Leo Messiego. Do futbolówki dopadł bowiem Arturo Vidal, który dynamicznie wszedł między obrońców i dobił uderzenie swojego kolegi z zespołu. Barcelona mogła jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie. Przed szansą stanął Malcom, ale Brazylijczyk strzelił wprost w Sorię. Do przerwy Barça prowadziła z Getafe 1:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy były dla Barcelony niewątpliwie lepsze niż początek meczu. Barça miała doskonałą szansę po dobrym podaniu Vidala do Messiego, ale Argentyńczyk nie zdołał pokonać bramkarza Getafe. Później Coutinho znakomitym podaniem znalazł Gerarda Piqué, który następnie zgrał do Malcoma. Brazylijczyk również został zatrzymany przez Sorię, choć wydaje się, że bramka i tak nie zostałaby uznana z powodu spalonego. W 68. minucie boisko opuścił Coutinho, a w jego miejsce szansę na debiut otrzymał Abel Ruiz. Brazylijczyk był na początku meczu wygwizdywany przy każdym kontakcie z piłką, choć z biegiem czasu gwizdy zaczęły mieszać się z oklaskami. Siedem minut przed tą zmianą na murawie zameldował się Aleñá w miejsce Rakiticia, a ostatnią roszadą Ernesto Valverde było wprowadzenie Nélsona Semedo za Malcoma.

W drugiej połowie Getafe nie miało już tylu dobrych szans. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ángel bardzo niecelnie uderzył głową. W pozostałych przypadkach bezbłędnie do piłki wychodził Jasper Cillessen. Dopiero pod koniec spotkania Molina trafił w obramowanie bramki, choć niewykluczone, że był w tej sytuacji na spalonym. Chwilę później było już po meczu, gdy w 89. minucie po zagraniu Sergiego Roberto gola samobójczego strzelił Djene Dakonam, uprzedzając wchodzącego Messiego. Wcześniej szansę miał jeszcze debiutant Abel Ruiz, ale nie zdołał pokonać Sorii. Ponadto 19-latek popisał się efektownym zagraniem piętą do Messiego, jednak i tym razem Argentyńczyk nie strzelił gola. Barcelona wygrała zatem 2:0 w swoim ostatnim meczu na Camp Nou w tym sezonie.

FC Barcelona: Cillessen - Alba, Umtiti, Piqué, Roberto - Vidal, Busquets, Rakitić (62' Aleñá) - Malcom (78' Semedo), Messi, Coutinho (69' Abel Ruiz).

Getafe: Soria - Suárez, Djene, Cabrera - Gaku (46' Portillo), Folquier (75' Saiz), Arambarri, Maksimović, Olivera - Molina, Ángel (90' Duro).

Wczorajszy mecz pokazał moim zdaniem jak wielkim błędem Valverde w tym sezonie było nie stawianie na młodych piłkarzy rezerw. Na tym tle należny zadać pytanie kto z działaczy klubu lub trener(?!) stał za transferem Boatenga, który kosztował nas 2 mln euro nie licząc pensji piłkarza.
Wczoraj Ruiz pokazał, że na deser zjada Ghadejczyka (a na dodatek Barca zaoszczędziłaby owe 2 bańki) i byłby niezłym zmiennikiem L.Suareza, zwłaszcza że Luis w wielu meczach grał padakę.
Podobnie niezrozumiałym jest bojaźń Valverde w dawaniu większej ilości minut np. kosztem S.Roberto, który moim zdaniem jest jeźdźcem bez głowy. Piłkarz ten od dwóch lat nie robi postępu, a co gorsza nawet się cofa. On nic nie kreuje niezależnie czy jest ustawiany na prawej obronie (gdzie moim zdaniem zdecydowanie przegrywa z Semedo) czy wyżej w II linii gdzie przegrywa zarówno z Arthurem jak i Alenią, a myślę, że docelowo również z Puigiem.
Ponadto oglądając grę w ostatnim czasie Busqetsa i Alby to uważam, że w ostatniej kolejce trener nie powinien ich wystawiać i dać szanse młodym, nawet gdyby nie dali radę to nic ale by się ogrywali. Dlatego za Albę widziałbym Mirandę, a za Busqetsa młodego O. Busqetsa,.
I na koniec jeszcze zdanie na temat Umtitiego. Myślę, że większość podzieli moją opinię, że zdrowy Umtiti jest zdecydowanie lepszy od Lengleta, który de facto jest przeciętnym obrońcą. Umtiti moim zdaniem zagrał zdecydowanie lepiej od Pique. No ale to moja prywatna opinia.

Czy wczoraj po meczu Messi zszedł od razu do szatni, a reszta drużyny wyszła na środek i podziękowała kibicom czy ja źle zauważyłem?

Takich ich sezon jak ich ta gra nie dało się na wiele meczy nawet oglądać ten z levanta co zdobyliśmy tytuł pokazał na jakim my poziomie jesteśmy

Ma siłę dalej prowadzić klub. A kogo to obchodzi co on ma!!! Niech się zapyta czy my mamy dalej siłę to oglądać.

W tamtym sezonie Coutinho jak grał dobrze nie było hejtu teraz nagle każdy go nienawidzi. Suarez przewraca sie co mecz od 3 sezonów i udaje głupiego bo chce wymusić faul lub karny.Nie bronie Cou ale inni zawodnicy też zawodzili i nagle każdy wkurwiony na brazylijczyka. Jeśli chodzi o Valverde też uzważacie że wina po jego stronie po 1 bardzo ważnym przegranym meczu( co mnie boli i będzie boleć) ale jak wygrywał to było spoko.Więc sie zastanówcie co piszecie bo nie które komentarze są zbędne.

Nie ogarniam tych gwizdów tylko i wyłącznie na Coutinho , nie był nie jest i nie będzie skrzydłowym , przyszedł jak wiele osób słusznie zauważyło zastąpić Inieste który siłą rzeczy najwiecej czasu spędził w środku pola , Arthur przyszedł zastąpić Xaviego , De Jong Busquetsa
Zdziwię się jeśli w kolejnym sezonie nie spróbujemy gry tymi trzema wspomnianymi zawodnikami w środku pola , ktoś wspomniał , ze Coutinho jest słaby wydolnościowo , ale przecież nie musi grać całego spotkania , mamy obecnie dużą ilość pomocników , to raczej nie powinno być problemem , żeby taki Vidal , Roberto czy chociażby Aleña mogli go zastąpić , to samo tyczy się Arthura czy De Jonga.
Mamy wiele możliwości , ale przy obecnej filozofii Valverde
Będziemy grali Vidalem , Rakiticiem , Busquetsem i De Jongiem jednocześnie

Nasza gra nie wyglada zbyt dobrze przed finałem lm ... a nie czekaj wróć Dawid zesrales się... pucharem króla ...

Troche niesprawiedliwe te gwizdy na cou, bo co on ma zrobić jak ten pseudo trener ciągle go wystawia na skrzydło gdzie on się w ogóle nie nadaje, zagrał dzisiaj pare minit w środku pola i od razu było widać poprawę

Ciekawy artykuł o Coutinho. Skoro jest słaby wydolnościowo, to nie powinien grać na skrzydle. Może rola Xaviego, zamiast Iniesty, który biegał od bramki do bramki praktycznie.

To trzeba być trenerskim betonem. Drużyna nie gra już o nic a ten dalej uparcie wystawia Rakitić'a w składzie i Coutinho w ataku pomimo że grać powinien być w pomocy. Jedynie z musu postawił na Malcoma bo pewnie jakby Suarez mógł zagrać to by zagrał. I taki ma tupet powiedzieć że czuje się na siłach aby dalej być trenerem Barcy!!!

Kończ waść, wstydu oszczędź. Nie da się patrzeć co zrobiłeś z Barcelony Ernest

Nie wiem czy mam rację, ale o ile drużyna poszła po meczu na środek podziękować oklaskami, że jej nie wygwizdano i pożegnać Camp Nou, to jej kapitan - Messi, jako jedyny od razu poszedł do szatni.
Jeśli nie wrócił pędem poza kamerą, to za to co najmniej ocena w dól i mocny zawód.

Nie oglądałem. Było biało?

Dziś mecze Ekstraklasy to w porównaniu z tym meczem poziom LM! Ale ograliśmy w końcu europejskiego potentata Getafe ,no to oczywiście Valverde i Rakitic musi zostać .Vidal kocur jeszcze dziewięciu takich walczaków plus Leo i mamy co roku LM

Jestem rozczarowany postawa Camp Nou po blamażu w LM. Atmosfera pikniku, zero białych chusteczek, nic sie nie stało. To raczej znak, ze zostawia Valverde. Kolejny sezon nudnej gry i bez LM, szkoda i żal.

Dodam tylko jak bardzo ważny jest interes Valverde nad interesem całej Barcelony. Dzisiaj Barca B o 18 00 grała najważniejszy mecz o szansę na awans do zaplecza la ligi a nasz inteligent Valverde zabrał im Puig i Ruiza. Brawo trenerze jesteś przekozakiem!!!

No i proszę wystarczyło żeby Coutinho przeszedł do środka i juz posłał parę ciekawych piłek, ładnie poklepał parę razy, szczególnie na małej przestrzeni

Brakuje świeżego spojrzenia na grę. Piłkarzom niby się chce, ale nic z tego nie wychodzi. Od nich wymagamy więcej niż 2:0 z Getafe. Drużyna za około 1,2 mld dol. nie może zachwalać się tylko wygraną, ważny jest też styl w jakim to robi. A to już pozostawia dużo do życzenia. Każdy powie, że liga to maraton i najważniejsze żeby na końcu być pierwszym. Zgadza się ale kto wymieni pięciu maratończyków....a wszyscy znają U. Bolta, C. Lewisa, M. Johnsona czy Jesse Owensa. Na dzisiaj potrzebujemy triumfu w LM a nie tylko w LL, a do tego potrzeba wizjonera a nie rzemieślnika. M. Pochettino daje sygnały może tu jest szansa.

Kurka ten Abel Ruiz to 10x lepszy od Boatenga !!!! Przecież my mamy gościa na zmiane. Co ten Valedk taki ślepy ?

Cały ich ten sezon jak ich ta gra nie będę ich więcej oglądał do końca sezonu, jak valverde będzie trenerem nie będę ich oglądał przyszły sezon

Wystarczyło, ze przez chwile Coutinho zagral na srodku pomocy i kilka fajnych pilek poslal na boki i do przodu, zwiodl przeciwnika ruchami a'la Xavi, Iniesta. Niestety tylko taki ignorant na lawce tego nie zauwaza, ale co ja tam wiem?

W.......ć tego EV w trybie natychmiastowym. Czy zarząd nie widzi jakie siano grają? Ile jeszcze musimy patrzeć na ten d.....ty poziom.

50 tys na trybunach...
a będzie coraz mniej z tym manekinem przy lini bocznej

Messi który zrobił dwa rajdy z piłką a pół meczu dreptał po boisku dostaje note 7 a malcolm do zmiany biegał za dwóch dostaje 6,5 genialnie

Frekwencja na stadionie: trochę ponad 50 tys. na 99,354

Patrząc na piłkarzy mam nadzieje ze Chelsea pieniądze zarobione na edenie przeznaczy na transfer cou . Abel ruiz lepiej sobie radził na lewym skrzydle . Pieniądze zarobione z jego sprzedaży najlepiej przeznaczyć na Antka czy kogoś innego gorzej już być nie może wiec lepiej próbować . Przyjdzie de jong skończą się wygłupy busiego jak ławę zacznie grzać . Kupić jeszcze zmiennika dla alby i tyle grać nie płakać w następnym sezonie

U nas tylko Vidal przypomina króla Artura a pozostali nie sprawiają wrażenia jakby chcieli za Barcelonę umierać.
Poza tym gwizdy co niektórych debili na Coutinho na pewno atmosfery nam nie zbudują.Ale zawsze znajdzie się paru baranów,którzy potrzebują kozła ofiarnego tak jakby za klęskę na Anfield całą winę ponosił Brazylijczyk.

Brakuje miernika do Abela, żeby chłopaka ocenić.

Jeśli valverde zostanie, to może trochę półmózgów z tej strony zniknie...

Kolejny mecz rozegrany, jeszcze dwa i przerwa od tych emocji...

byle jak, ale 3 pkt. dopisane!

Niesamowity jest Leo, najpierw nie swoją noga podał do Roberto a potem nie swoją noga wbił bramkę, jakby nie było zawsze był przy piłce. Geniusz ;) Nawet nie musi dotykać pilki żeby wbijać bramki.

Tylko mi Abel bardzo przypomina Jamesa Arthura? xD

Malcom oszczędzany na finał LM. A nie, czekaj...

Wszyscy piłkarze przy Vidalu wyglądają jak jacyś statyści.. co za walczak, szkoda ze nie wszyscy maja w sobie takiego zadziorna jak on..

czy gra jest taka bezplciowa jak juz zdazyl do tego przyzwyczaic EV?

Co za padaka. Poziom Getafe.

Jednak słaba jest La Liga skoro drużyna walcząca o LM nie umie takiej Barcelony ograć kilkoma golami.

Bez względu na niuanse taktyczne.

Powiem tylko tyle, że Vidal to nasz najlepszy transfer, dziękuje.

Żenujący mecz. Żenujący trener. Żenujący wyjściowy skład. Żenujące zmiany. Żenujący styl.

Boli mnie to, że w tym meczu naszym najbardziej kreatywnym pomocnikiem jest Vidal, walczak, krytykowany na każdym kroku za brak techniki

Malcom musi odpocząć na finał LM oh wait ...

Semedo za Malcoma z Getafe przy 1:0 w 78 minucie w meczu dla nas o nic.

hahahahahhahahahhahahahhahahhahahahhahahahhahahhahahha

xDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxD

Niedøugo Semedo będzie za Messiego wchodził

Teraz to już na pewno bronimy wyniku. Nie mogę patrzeć na tego trenera już...

Kolejny nudny mecz.
Co z Coutinho ? :o

Pique nie może patrzeć na to kalectwo w przodzie i sam już biegnie. Hehe.

Super pełna rehabilitacja, Brawo Valverde,trener roku.

Chyba pora bronic wyniku...

Żegnamy Pana Rakiticia! Dzięki za wszystko, powodzenia w przyszłości. ;>

VALVERDE OUT!!!!

Ja pier..ole brawa dla Rakitica...

Wiedzę ze nasz geniusz chyba myśli ze ciagle gra o lM widząc ten skład i brak zmian

Co to za Buractwo na tych trybuna h gwizdze na Cou, zje.... Y, że niby kibice, żal, co piłkę dał teraz, i co zapomnieli by i brawo bili, Buractwo nie kibice, bić, gonić i nie patrzeć, budują zawodnika,

Valverde doprowadził nasz styl do takiego dziadostwa, że pierwszy raz w życiu włączyłem mecz ekstraklasy zamiast oglądać ukochany klub. Najgorsze jest to, że nawet mi się podoba mecz Lechi, Valverde zniszczył mi mózg :)

Stracilem cos bo nie mg niestety obejrzeć dzis?

Debil rotacji nie zrobił nawet w wygranej lidze. Won

Bardzo ciekawie wyglądało gdy kibice gwiazdami reagowali na Busiego i Cou gdy byli przy piłce
Marzy Mi się Koeman na ławce , kreatywna ofensywna pomoc , motywacja wśród zawodnikow , do tego transfer De Ligta , Quo Vadis Barcelono...