Ajax bliżej finału Ligi Mistrzów

30 kwietnia 2019, 23:27

18 komentarzy

Ajax pokonał Tottenham 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów na nowym White Hart Lane. Jedynego gola dla gości strzelił Donny van de Beek.

Rewelacyjna drużyna Erika ten Haga wyszła na mecz w Londynie z takim samym ofensywnym nastawieniem jak w poprzednich spotkaniach Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości, którzy dopięli swego w 15. minucie. Po efektywnej zespołowej akcji Hakim Ziyech odnalazł Donny'ego van de Beeka, który spokojnie przyjął piłkę i pewnym strzałem pokonał Hugo Llorisa. Pomocnik Ajaksu znajdował się w tej sytuacji na granicy spalonego, ale sędzia Mateu Lahoz zdecydował się uznać gola po konsultacji z arbitrem VAR.

W drugiej połowie do ataku ruszyli gospodarze, którzy zdołali na długie minuty zepchnąć Ajax na własną połowę. Mimo to najlepszą sytuację do strzelenia bramki miał zespół gości. Po jednym z kontrataków David Neres oddał obiecujący strzał w długi róg bramki Llorisa, ale trafił tylko w słupek. Tottenham nie zdołał doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Ajaksu.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę 8 maja na Amsterdam Arenie. Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w finale na Wanda Metropolitano z lepszym zespołem z pary FC Barcelona - Liverpool.

Podziwiam Ajax. Przede wszystkim za to że udowadniają ze można osiągnąć sukces grając przy tym ciekawa dla oka piłkę. Mimo braku wielkich pieniędzy i niesamowitych gwiazd do osiągnięcia tych sukcesów nie potrzebują autobusów, symulowania, narzekania na co tylko się da. Wychodzą na Bayern i grają swoje, to samo z Realem, Juve a teraz z Tottenhamem. Świetnie to wyglada.