Piłkarki Barcelony w finale Ligi Mistrzyń!

28 kwietnia 2019, 14:02

32 komentarze

Historyczny sukces piłkarek FC Barcelony! Katalonki po raz pierwszy w historii awansowały do finału Ligi Mistrzyń. W półfinale wyeliminowały Bayern Monachium, dwukrotnie pokonując niemiecką drużynę 1:0.

Podopieczne Luisa Cortesa broniły dziś jednobramkowej zaliczki, wypracowanej tydzień temu w Monachium, gdzie wygrały 1:0. Katalonki na pewno mogły być uskrzydlone fantastyczną atmosferą na Mini Estadi, na którym pojawiło się prawie 13 tysięcy widzów (nowy rekord na spotkaniu kobiet na Mini Estadi). Mecz z trybun obserwował m.in. Ernesto Valverde.

Na pierwszego gola kibice czekali do doliczonego czasy gry w pierwszej połowie. Wtedy rzut karny pewnie wykorzystała Mariona i sytuacja Barcelony w dwumeczu stała się znakomita.

Wynik utrzymywał się w drugiej połowie, mimo że zawodniczki z Niemiec wyraźnie stawiały na atak, nie mając nic do stracenia.

W 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzała Hamraoui i Barcelona przez ostatnie 20 minut musiała radzić sobie w dziesiątkę. Luis Cortes przeprowadził trzy defensywne zmiany. Dzielne Katalonki nie pozwoliły ostatecznie Niemkom strzelić ani jednego gola i po pięciu minutach doliczonych do drugiej połowy mogły świętować największy sukces w historii żeńskiej sekcji Barçy.

W finale 18 maja w Budapeszcie Barcelona zagra z Lyonem, który w półfinale wyeliminował Chelsea.

FC Barcelona - Bayern Monachium 1:0

FC Barcelona: Paños; Torrejón, Pereira, Mapi León, Leila; Alexia, Hamraoui, Vicky Losada; Mariona (Andréssa Alves, 82'), Toni Duggan (Oshoala, 70') i Lieke Martens (Aitana, 87').

Bayern: Berkarth; Schweers, Wenninger, Hendrich, Skorvankova (Demann, 78'), Lewandowski; Magull (Roord, 60'), Leupoplz, Rolfo; Damnjanovic i Dabritz.

Gol: 1:0, 45+2', Mariona (rzut karny).