Denis Silva: Jesteśmy w najlepszym momencie sezonu

Grzegorz Zioło

23 kwietnia 2019, 14:20

Mundo Deportivo

4 komentarze

W piątek w Nyonie rozpocznie się final four UEFA Youth League z udziałem FC Barcelony. Juvenil A zmierzy się w półfinale z Chelsea. – Będziemy faworytami, ponieważ jesteśmy Barceloną i bronimy tytułu. Wszyscy oczekują obrony trofeum, ale to zawsze najtrudniejsze wyzwanie – powiedział Denis Silva, trener młodzieżowej drużyny Blaugrany.

– Zaciekle walczyliśmy, żeby tutaj dotrzeć – przyznał Silva, zdaniem którego Chelsea, zeszłoroczny finalista rozgrywek, będzie bardzo trudnym rywalem. Z tego powodu drużynę juvenilu wzmocnią Juan Miranda, Monchu, Óscar Mingueza i Guillem Jaime z Barçy B. – To nasi wychowankowie, których znam, ponieważ ich trenowałem. Wszyscy grali już we wcześniejszych meczach. Świetnie się adaptują, panuje bardzo dobra atmosfera. Wniosą do zespołu doświadczenie i jakość.

Silva porównał Chelsea z Lyonem, z którym Barcelona mierzyła się w ćwierćfinale. – Rywale mają bardzo szybkich zawodników. Poziom tych drużyn jest zbliżony i czeka nas podobny, bezpośredni mecz. Zespół, który strzeli bramkę, będzie musiał umiejętnie zdominować mecz – ocenił trener Barçy.

Silva objął juvenil A po tym, jak w zeszłym sezonie Javier García Pimienta wygrał UEFA Youth League i został trenerem Barçy B, której nie zdołał uratować przed spadkiem. – Podchodzę do wyzwania w Szwajcarii z dziecięcą radością. Naszym celem było dotarcie do Nyonu. Herb zobowiązuje nas do zwycięstwa, ale najważniejsze są chęci – przyznał szkoleniowiec.

Mimo że Barcelona nie wygrała krajowych rozgrywek w kategorii juvenil, Silva jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Zawsze potrafiliśmy radzić sobie w trudnych momentach. Drużyna jednoczy się i wie, że musi je wytrzymać. Próbujemy radzić sobie z presją i uczyć się na ciężkich chwilach, które ostatecznie pomagają stać się lepszymi – powiedział Silva. – Zasługujemy na tytuł, ponieważ bardzo się rozwinęliśmy. Mieliśmy problemy kadrowe i wzięliśmy dziesięciu zawodników z juvenilu B. Myślę, że jesteśmy w najlepszym momencie sezonu mimo kontuzji. To idealny moment, żeby rozpocząć walkę w final four.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wie ktoś gdzie będzie można obejrzeć mecz? ;)

W zeszłym sezonie w finale rozbiliśmy Chelsea 3:0 ciekawe czy teraz będzie powtórka z rozrywki...
Gdyby udało się wygrać to rywalem w finale byłby ktoś z pary Hoffenheim v Porto.

powodzenia Panowie ;)