W Europie pozostały już tylko dwie drużyny, które mają szansę na zdobycie trypletu. Oprócz Barcelony w walce o potrójną koronę pozostaje także Ajax.
Oba zespoły zależą tylko od siebie. Barcelona i Ajax prowadzą w swoich ligach i jeśli utrzymają swoją przewagę, zdobędą mistrzostwo kraju. Do końca sezonu w LaLidze pozostało pięć kolejek, natomiast w Eredivisie - trzy.
Barcelona jest w dużo korzystniejszej sytuacji niż Ajax, ponieważ ma dziewięć punktów przewagi nad Atlético. Z kolei zespół z Amsterdamu ma tyle samo punktów co PSV, lecz znajduje się na pierwszym miejscu z powodu lepszego ogólnego bilansu bramkowego. Barça może zdobyć tytuł już za dwa dni, jeśli pokona jutro Deportivo Alavés, a w środę Atlético przegra z Valencią.
Przed Barceloną i Ajaksem również finały krajowych pucharów. Rywalem Blaugrany będzie Valencia, natomiast zespół z Amsterdamu zmierzy się z Willem II. Z kolei w półfinałach Ligi Mistrzów Ajax powalczy z Tottenhamem, a Barcelona będzie rywalizować z Liverpoolem. Niewykluczone, że o tym, która drużyna zdobędzie tryplet, będzie decydowało bezpośrednie starcie w finale Ligi Mistrzów na Wanda Metropolitano w Madrycie.
Warto przypomnieć, że Barcelona zdobywała już tryplet w sezonach 2008/09 i 2014/15 pod wodzą odpowiednio Pepa Guardioli i Luisa Enrique. Ajax dokonał tej sztuki w rozgrywkach 1971/72, kiedy niekwestionowaną gwiazdą zespołu był Johan Cruyff.
Komentarze (11)