Barça B przegrywa z Valencią Mestalla i oddala się od awansu do Segunda División

21 kwietnia 2019, 17:12

1 komentarz

Po zdobyciu dziesięciu punktów w ostatnich czterech spotkaniach Barça B przerwała dobrą passę i przegrała na wyjeździe 0:1 z Valencią Mestalla. Na cztery kolejki przed końcem sezonu drugi zespół Blaugrany traci pięć punktów do czwartej w tabeli Cornelli, czyli ostatniej drużyny, która zajmuje obecnie miejsce dające awans do fazy play-off i walkę o awans.

Drużyna Javiera Garcíi Pimienty, bez pauzującego za kartki Oriola Busquetsa, dominowała przez znaczną część meczu i miała około sześciu okazji na strzelenie gola. Bohaterem Valencii Mestalla był jednak bramkarz Bernard, który przez całe spotkanie zachował czyste konto.

Busquetsa na pozycji piwota zastąpił Monchu, a Barcelona B wyszła na boisko nastawiona na zwycięstwo, które pozwoliłoby na zbliżenie się do strefy play-off. Katalończycy dobrze operowali piłką i stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy, ale nie byli w stanie pokonać Bernarda. Już w szóstej minucie Carles Pérez trafił jedynie w słupek.

Przed przerwą Barça B miała jeszcze trzy świetne okazje, ale dwóch nie wykorzystał Rafa Mujica, a jednej Alex Collado. Środkowy napastnik Blaugrany najpierw uderzył z główki po dośrodkowaniu Carlesa Péreza z lewej strony, a piłka po tym strzale musnęła słupek. W 42. minucie Mujica oddał strzał sprzed linii pola karnego po dobrej wymianie piłki z Abelem Ruizem i Riquim Puigiem, ale Bernard zdołał zatrzymać to uderzenie. Collado tuż przed przerwą posłał piłkę nad bramką.

Po przerwie Barça B znów ruszyła z impetem po zwycięstwo, ale ponownie napotkała opór Bernarda. Bramkarz Valencii Mestalla obronił najpierw strzał Mujiki, a potem Péreza. W 58. minucie drużyna gospodarzy odpowiedziała minimalnie niecelnym strzałem Pablo Jimeneza. Na dziesięć minut przed końcem meczu po główce Ruiza gospodarze zdołali wyprowadzić kontratak, który zakończył się zwycięską bramką. Fran Navarro skierował piłkę do siatki po podaniu Sekou.

Barça B dalej próbowała zmienić wynik na swoją korzyść, ale ani strzał Monchu, ani uderzenie Ruiza nie znalazły drogi do bramki. Z pierwszą próbą poradził sobie bramkarz, a za drugim razem obrońca Valencii wybił piłkę z linii bramkowej. Po zmianach przeprowadzonych przez Javiera Garcíę Pimientę szansę na wyrównanie miał jeszcze Collado, ale strzelił nad poprzeczką.

Porażka w Walencji kosztowała Barçę B trzy punkty, które pozwoliłyby jej awansować na piąte miejsce w tabeli Segunda División B. Druga drużyna Blaugrany zajmuje obecnie szóstą pozycję z 49 punktami i musi odrobić jeszcze pięć oczek, by dogonić czwartą w tabeli Cornellę i wywalczyć miejsce dające prawo gry w fazie play-off o awans na zaplecze LaLigi.

Valencia Mestalla 1:0 Barça B
Fran Navarro 80’

Valencia Mestalla: Bernard; Pascu, Adrián Guerrero, Fernando Román, Javi Jiménez, Miki, Sebas, Álex Corredera, Fran Navarro, Pablo Jiménez (Sekou, 75’), Sito (Centelles, 86’)

Barça B: Iñaki Peña; Wagué, Araujo, Chumi, Miranda; Monchu, Collado, Riqui Puig (Merveil, 86’); Carles Pérez, Mújica (Jandro, 74’), Abel Ruiz (Gabriel Novaes, 86’).

Puig jak zwykle jednym z najgorszych na boisku oglądałem mecz, niestety wygląd anak junior nadal