Ernesto Valverde: Jeszcze nie jesteśmy mistrzami Hiszpanii

Radek Koc

20 kwietnia 2019, 23:34

Marca

5 komentarzy

Ernesto Valverde dokonał oceny meczu z baskijskim zespołem i przestrzegł wszystkich przed zbyt wczesnym cieszeniem się z mistrzostwa Hiszpanii. 

Mistrzostwo dla Barcelony: Bez cienia wątpliwości dzisiejszy mecz był bardzo ważny. Musieliśmy zdobyć 9 punktów, aby zapewnić sobie mistrzostwo, a jest ciężko wygrywać. Rozumiem tych, którzy mówią, że już jesteśmy mistrzami. Nadal jednak nimi nie jesteśmy. Trzeba wygrać kolejny mecz i tak aż do samego końca. To się jeszcze nie skończyło. Dopóki nie wygramy ostatniego starcia, nic nie jest zrobione. Każde spotkanie będzie skomplikowane. 

Zmęczenie: Kiedy gra się taki mecz jak ten z Manchesterem United, to właśnie na nim skupia się cała uwaga. Potem jednak trzeba się odpowiednio nastawić na kolejne spotkanie, które również ma fundamentalne znaczenie. Pojedynki rozgrywane po meczach w Lidze Mistrzów są trudne dla wszystkich. 

Bramka Jordiego Alby: Spotkanie układało się w niewygodny sposób i zespół Realu Sociedad grał dobrze. Rywale starali się rozpoczynać akcje od tyłu i przeszkadzali nam w wyprowadzaniu piłki z naszej połowy. Nie byliśmy w stanie realizować typowego dla nas wyprowadzenia piłki. Brakowało nam iskry oraz świeżości, aby wcześniej rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść. Gol Alby dał nam spokój. W drugiej połowie graliśmy lepiej, ale bramka Sociedad dodała mu energii. Na całe szczęście chwilę później Jordi strzelił gola. 

Coutinho: Myślę, że są takie rzeczy, które są w dużej mierze anegdotami. Jednak tutaj jest tak, że do wszystkiego, co dzieje się w naszym klubie, przykłada się ogromną wagę. Kibice są razem z Coutinho, a Coutinho jest z nimi. 

Następny mecz przeciwko Alavés: To jest spotkanie, które trzeba wygrać. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W sumie formalnie ciagle mistrzami jesteśmy.

Alaves jest ósme i łatwo na pewno nie będzie. Ale myślę że damy radę. Valencia oby przynajmniej remis.

Idealnie to byłoby zostac mistrzem już w środę. Valencia ciągle gra o LM i jest w gazie, więc dlaczego miałaby nie wygrać z Atleti. Wtedy już w weekend można dać odpocząć kluczowym zawodnikom.

Idealnie byłoby zostać Mistrzem przed pojedynkiem z Liverpoolem. Rezerwy na ligowy mecz pomiędzy meczami w Lidze Mistrzów. Tylko rezerwy bez Boatenga ;D

Mylisz sie Ernesto :) Juz jestesmy dlatego daj odpoczac Luisowi, bo podczas konfrontacji z Liverpoolem trzeba bedzie kroplowke podstawic