Philippe Coutinho: To nie jest mój najlepszy sezon, ale zawsze chcę się czegoś uczyć

Łukasz Lewtak

20 kwietnia 2019, 12:00

Mundo Deportivo

25 komentarzy

Brazylijski komentator Ale Oliveira przeprowadził krótki wywiad z Philippe Coutinho. Zawodnik Barçy mówił o Neymarze, reprezentacji Brazylii oraz swojej formie w tym sezonie.

- Granie z Neymarem to przyjemność. On jest wielkim crackiem. Przez długi czas graliśmy razem w różnych kategoriach w reprezentacji Brazylii. Wcześniej robił dokładnie to samo co dziś. Gra u jego boku to przyjemność. Jeszcze nie miałem okazji występować razem z nim w klubie. Byłoby dobrze, gdybym mógł z nim grać.

- Wymagania w Barcelonie i w reprezentacji Brazylii są podobne. Krytyka jest ostra, ale ja na to nie patrzę. Kiedy ktoś rozgrywa dobry mecz, mówią o nim bardzo dobrze. Trzeba znaleźć złoty środek. Kiedy ktoś zaliczy dobre spotkanie, nie staje się do razu Bogiem. Tak samo po słabym meczu nie jest najgorszy na świecie. Trzeba być silnym mentalnie.

"To nie jest mój najlepszy sezon"

- Obecny sezon nie jest moim najlepszym lub nawet jednym z najlepszych. Jednak zawsze chcę się uczyć. Każdy mecz jest szansą. Żyję chwilą, a chwila polega na tym, żeby przygotować się do kolejnego spotkania. Nie myślę o następnych meczach. Skupiam się na tym, co tu i teraz, oraz na tym, żeby zmienić obecną sytuację. Kluczowe są spokój, praca i głowa.

- Myślę, że wszędzie potrzeba czasu na zaadaptowanie się. Jestem tutaj od roku i jednego czy dwóch miesięcy, jeśli się nie mylę. Zawsze chcę się uczyć, poprawiać się i wygrywać na boisku.

- To ogromna przyjemność móc grać u boku Messiego, widzieć go w szatni, patrzeć na reakcje idola. Zachwyca nas wszystko, co robi. Wydaje się, że przychodzi mu to z łatwością.

- Luis Suárez jest dla mnie wyjątkową osobą. Kiedy przybyłem do Liverpoolu, znacznie pomógł mi i mojej rodzinie w zaadaptowaniu się. Przeżyliśmy razem wiele chwil. Jest wyjątkową osobą dla nas, dla mnie i dla mojej rodziny.

Fot. Granada / CC BY-SA 4.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chłopie dasz radę Hazard w sezonie 15/16 również miał podobny kryzys i jakoś z niego udało mu się wyjść to i Cou się uda.

Jego średnia gra w tym sezonie jest spowodowana chaotycznym ustawianiem Cou.
Raz na skrzydle, raz w pomocy, znów na skrzydle, znów w pomocy.
Każda pozycja kieruje się innymi zasadami, innym rytmem.
Ściągany był Cou. by nie udawać wirtuoza skrzydeł a by zastąpił w jakimkolwiek stopniu lukę po Inieście. Dla mnie najlepszy jest w pomocy, bo ma kapitalne prostopadłe podania, potrafi kiwnąć i dobrze czyta grę.
Jeżeli chodzi o skrzydło to na skrzydle powinni być gracze szybcy, Cou. nie jest szybki, widzę go jedynie w pomocy a szczególnie na ŚPO, trzeba by było formację zmienić by uwolnić pełny potencjał jego, przy obecnym ustawieniu, nie wykorzysta pełnego potencjału.

moja opinia jest taka ze Filip powinien miec jeszcze szanse w pierwszej polowie nastepnego sezonu. Jesli nie odpali to nie liczcie na nic, swoja droga ladna bramka w LM ale czy jedna jaskółka wiosne czyni?raczej nie. Jest dosc wolny w tym sezonie, zagubiony, prosty do rozszyfrowania. Trzymam kciuki i zobaczymy

Oglądałem ostatnio kompilacje jego zagrań, goli, dryblingów. Wiem, że z urywków to z każdego można zrobić kozaka, ale posłużyło mi to tylko do tego, aby przypomnieć sobie jak potrafił grać w Liverpoolu. Jaki luz i pewność siebie miał pod czas kiwania. Jaką precyzje miał przy strzałach. Wszystko to wygląda, jak by miał jakąś blokade w głowie bo chyba umiejętności nie zatracił od tak? Może to obecność Leo go deprymuje? Może potrzebuje być liderem? Nie wiem, ale wiem, że jak odzyskamy najlepszą wersje Cou to będzie miazga.

Dajesz Coutinho!! :) nie ma co tam zwracac na to co ludzie gadaja.... wierze w niego tylko musie nabrac troche pewnosci siebie:)

Mam wrażenie, że Filip poznaje jeszcze schematy gry i szuka swojego miejsca na boisku. Oby jak najszybciej znalazł swoje miejsce i się na nim zadomowił. Ostatnia bramka majsterszyk :)

Ma co jakiś czas przebłysk, ale to jeszcze nie to czego każdy od niego oczekuje. Aczkolwiek ja mocno wierzę, że z nami zostanie i w pełni się dopasuje do naszej gry aby przynosić nam jeszcze więcej radości.

"Jeszcze nie miałem okazji występować razem z nim w klubie. Byłoby dobrze, gdybym mógł z nim grać."
Zaraz pewnie jakieś pismaki znowu że albo Coutinho do PSG, albo Neymar do Barcy :P

Cou coraz lepiej zaczynasz grać brakuje mi u Cb większej pewności przy podejmowaniu niektórych decyzji bo widać że się jeszcze boisz tego. Jestem z tb i zbuduj forme na końcowe mecze sezonu VeB!!! :D

Ostatnio miałem sen że Cou strzelił 6 bramek w 3 meczach (w każdym meczu po 2 ). Fajnie by było jakby mój sen okazał się proroczy i Cou zapewnił nam mistrzostwo :)

Filipek,jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz więc staraj się chłopie aby nie przeplatać tych dobrych z marnymi a wtedy nie będą cię krytykować.