Barcelona ogłosiła szczegóły letniego tournée po Japonii

Julia Cicha

18 kwietnia 2019, 11:33

Mundo Deportivo

22 komentarze

FC Barcelona, w ramach presezonu 2019/20, pojedzie na minitournée do Japonii. Dziś klub ogłosił, że drużyna zagra z Chelsea 23 i z Vissel Kobe 27 lipca.

Pierwsze ze spotkań zostanie rozegrane w Tokio, a drugie w Kobe. Będzie to pierwsza wizyta drużyny w Japonii od czterech lat. W 2015 roku Barça zagrała w tym kraju w Klubowych Mistrzostwach Świata i pokonała River Plate w Yokohamie.  

Szczególnie emocjonująco zapowiada się drugi z zaplanowanych pojedynków. W Vissel Kobe gra obecnie trzech byłych zawodników Barcelony: Andrés Iniesta, David Villa i Sergi Samper. Don Andrés przeszedł do japońskiego zespołu rok temu po 22 latach spędzonych w stolicy Katalonii, w której zdobył 32 trofea. Będzie to pierwszy raz, gdy zagra przeciwko Barcelonie. Najnowszym nabytkiem Vissel jest z kolei Sergi Samper, który trafił tam w lutym. Ostatnim z piłkarzy z przeszłością w Blaugranie jest David Villa. Napastnik występował w klubie w latach 2010-2014 i zdobył z nim w sumie osiem tytułów.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Szczególnie emocjonująco zapowiada się szczególnie" ... Zmieńcie

hmm ostatni raz byliśmy tam w 2015 roku, czyli jak się zdaję po wygraniu ligi mistrzów, może by tak powtórka...?

Bardzo bym chciał, żeby Andres rozegrał po połowie dla każdej z drużyn. To raczej niemożliwe, ale byłoby wspaniale zobaczyć go ostatni raz na boisku w swoich barwach.

Jakie to będzie dziwne uczucie oglądać Andrzeja grającego przeciwko nam, ciekawe jak będzie „czytać” naszą grę.

Na plakacie nie ma Couthinio

W tekście pojawił się mały błąd - Villa odszedł z Barcelony w 2013 roku.

Czy ktoś z Was ma to zdjęcie w większej rozdzielczości i mógłby się nim podzielić? Z góry dziękuję!

A Iniesta wyjechał na inny kontynent żeby nie grać przeciwko Barcelonie. Los bywa przewrotny, no ale to będzie mecz towarzyski, więc w 100% przyjacielski. ;)

Dziwne że Coutinho nie jest na plakacie....