AS: Alarmujący stan lewego kolana Samuela Umtitiego

Radek Koc

17 kwietnia 2019, 19:53

AS

50 komentarzy

Samuel Umtiti nie uczestniczył razem z resztą grupy w porannym treningu i realizował ćwiczenia w trybie indywidualnym. Hiszpański dziennik AS wskazuje na powrót dość poważnego problemu z leczonym wcześniej kolanem zawodnika. 

Kataloński klub nie poinformował o dokładnej przyczynie nieobecności Umtitiego w czasie grupowych zajęć. Zdaniem madryckiej prasy absencja piłkarza ma związek z ponownym odczuwaniem dolegliwości w lewym kolanie. 

Zaniepokojenie w sztabie Barcelony jest ponoć znaczne, ponieważ kontuzjowana noga coraz bardziej daje się we znaki i w razie braku poprawy czy nawet pogorszenia stanu kolana konieczna będzie operacja. Sam Umtiti początkowo oddalał od siebie widmo interwencji chirurgicznej, ale być może latem zostanie zmuszony do zweryfikowania swojego stanowiska. 

Data powrotu byłego gracza Olympique'u Lyon na boisko nie jest znana i Barcelona będzie ostrożna w swoich komunikatach. Wydarzenia z poprzednich miesięcy nie napawają optymizmem. Umtiti stracił znaczną część kampanii właśnie z powodu dolegliwości ściśle związanych z chrząstką lewego kolana. Mówi się nawet, że obrońca nie zagra już do końca bieżącego sezonu. 

Co ciekawe, niejako zaprzeczając opublikowanym przez ASa informacjom, Samuel Umtiti zamieścił dzisiaj bardzo optymistyczny wpis w mediach społecznościowych: "wszystko w porządku w najlepszym ze światów". 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeszcze dosłownie parę dni temu po mnie jechali że mistrz świata i w ogóle jak śmie pisać o jego sprzedaży i kupnie de Ligta. I że 80 baniek to mało. Zaraz się okaże że nikt go nie weźmie przez to kolano a nam pozostanie płacić do końca kontraktu za wieczne doraźne leczenie.

Jakie to szczęście że Lenglet wszedł na jego poziom...
Chyba nikt już nie ma wątpliwości że transfer de Ligta jest konieczny.

Myślę że cała ta sytuacja tylko przyśpieszy transfer de Ligta. I bardzo dobrze.

Mam wrażenie, że w klubie panuje opinia, iż kolano Francuza będzie mu doskwierać rok w rok, dlatego jego ewentualny transfer jest jednak - niestety - brany pod uwagę.

Swego czasu gdzieś czytałem, że Barca jest niezadowolona z faktu, iż Umtiti, wbrew zaleceniom klubowych lekarzy, nie poddał się operacji. Być może nawrót problemów zdrowotnych ułatwi Barcelonie decyzję o sprzedaniu Big Sama, o ile dojdzie do transferu De Lighta.
Czy jego sprzedaż byłaby dobrą decyzją? Konia z rzędem temu, który zna odpowiedź, bo przecież Umtii w formie to obrońca klasy światowej...

Trzeba było od razu po mistrzostwach iść na operacje i juz by pewnie był po rehabilitacji , a tak dwa sezony zmarnowane. Czyżby nowy Verma?

Madrycki As jest dla mnie tak samo wiarygodny jak nasza TV tzw. "publiczna", dziękuję, dobranoc.

Oby nie zajął w szpitalu miejsca Vermaelena gdy ten odejdzie...

Zajebiście. Leczył pół roku. Zagrał 2 mecze. Naprawdę, lepiej sprzedać niż później płakać i szukać jakiś Mourilio na wypożyczenie.

Może i lepiej, że operacja wypadłaby na koniec sezonu. Wtedy wszystkie te głupie pomysły o jego sprzedaży by upadły.

Jesli to cos da, niech odpoczywa. Do starcia z Liverpoolem 2tyg. Pique i Lenglet zdaza wypoczac.

Niech sobie piszą co chcą, i tak czy siak trzeba będzie sprzedać jednego jak przyjdzie Ligt (o ile przyjdzie) a jako 1 chyba on będzie na sprzedaż, bo inni sobie radzą a z tym kolanem to chyba sam sobie zawinił bo się uparł na rekonwalescencje bez zabiegu a może trzeba było iść pod nóż i było by dobrze ale to wszystko ryzyk fizyk. miejmy nadzieje ze zacznie grać to co wcześniej albo chociaż żeby nie był kontuzjowany by można było za niego dostać te 80-100 mln :)

te jego kolano to ryzyk fizyk:(

Madrycki szmatlawiec pisze jakieś bzdury, zapewne wyssane z palca ,a wy już sprzedajecie Umtitiego. Żałosna jest wasza postawa, widać ile znaczy dla was człowiek.

Co prawda wszystko to jest sfera gdybania ale może gdyby faktycznie poddał się od razu operacji to teraz nikt nie rozważałby jego sprzedaży.

Pana czas w naszym klubie minął. Myślę że wystarczy nam Vermaelenów.

bardzo mozliwe ze jakby odrazu poddal sie operacji to wszystkie dolegliwosci juz by minely, a tak to sie meczy kilka miesiecy, a nic z tego nie ma

Pomyśleć, że gdyby nie odkładał tej operacji i zdecydowałby się na nią pare miesięcy temu, a nie udawał że nie ma problemu to teraz grałby pewnie w pierwszym składzie a problemy miałby za sobą. Psuje sobie karierę

Ten sezon ma stracony nawet jak gra to tragicznie. Jak widać leczenie zachowawcze nie wiele dało, No ale to jego kolano i jego kariera.

Bardzo go lubię, ale swoją decyzją spieprzył sobie sezon, a być może nawet karierę. Być może faktycznie należy poważnie się zastanowić nad sprzedażą. Nie chcę tego, ale z de Ligtem, Pique, Lengletem i Todibo prawdopodobnie nie odczulibyśmy tej straty.

Kto by pomyślał, że nasz kocur w obronie tak szybko stanie się obrońcą zapasowym i rozważa się nawet jego sprzedaż :v Jaki ten świat przewrotny..

De Light i po temacie. Wujek Pique zrobi z niego grajka :)

Po pierwsze to jest AS, więc trzeba z dystansem. Po drugie, jeśli te informacje jednak są prawdziwe, to Umtiti powinien momentalnie położyć się na stół operacyjny i pod okiem specjalistów zakończyć ten temat. Jeśli konsekwentnie będzie odmawiał i jednocześnie odnawiał uraz, to nie ma sensu takiego zawodnika trzymać.

Sprzedać za 70mln póki jest tyle wart