Trener Evertonu naciska na definitywny transfer Gomesa

Radek Koc

1 kwietnia 2019, 20:00

Liverpool Echo/Sport

23 komentarze

Szkoleniowiec Evertonu Marco Silva naciska na dyrekcję klubu, aby jak najszybciej domknęła sprawę definitywnego transferu portugalskiego pomocnika Barcelony. André Gomes jest wypożyczony do angielskiego zespołu do końca bieżącego sezonu. 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w dzienniku Liverpool Echo Silva ma ogromną nadzieję, że szefowie Evertonu zrobią wszystko co w ich mocy, aby wykupić Gomesa z Barcelony i zaoferować mu stały kontrakt. Od jakiegoś czasu wiadomo, że obie strony są zainteresowane takim rozwiązaniem. Portugalski trener chciałby jednak jak najszybciej zapewnić sobie usługi pomocnika na kolejny sezon. 

- To dla nas bardzo duża okazja na rynku transferowym. Zobaczymy, co uda się zrobić. André jest dla nas bardzo ważny. W klubie jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, a kibice cieszą się jego grą. André również czerpie przyjemność z występów w barwach Evertonu. Wszyscy znają moją opinię i wiedzą, że Gomes jest dla nas ważny. Ostatecznie tu chodzi jednak o biznes, a to już nie wchodzi w zakres moich obowiązków - powiedział Silva. 

- Musimy się dowiedzieć, jakie jest stanowisko Barcelony. Jeśli chodzi o nas i o samego zawodnika, to wszystko jest jasne. André Gomes to piłkarz i profesjonalista wykonujący swoje zadania na wysokim poziomie. Ponadto jest fantastycznym kolegą. Mamy zatem nadzieję, że nadal będziemy mogli na niego liczyć i zatrzymać go w klubie na stałe - dodał.

Pochwały trenera zbiegły się z bardzo dobrym występem Gomesa w spotkaniu z West Hamem zakończonym zwycięstwem The Toffees 2:0. - To był świetny mecz w wykonaniu Gomesa. Gana, Gomes i Sigurdsson wykonali fantastyczną robotę - podkreślił Marco Silva.

W 2016 roku Barcelona zapłaciła za Gomesa 37 milionów euro. Portugalczyk przeszedł na Camp Nou z Valencii. Everton natomiast zapłacił katalońskiemu klubowi 2,25 miliona euro za roczne wypożyczenie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma się co spieszyć - jeśli cały sezon zagra na wysokim poziomie, to więcej będzie można krzyknąć za niego. Ja Gomesa lubiłem zawsze, widać że kochał nasz klub, ale po prostu sobie nie poradził. Życzę mu najlepszego. BTW - zauważcie, jak inne reakcje są na brak formy Coutinho, a jak inne były swego czasu na brak formy Andre. Jednak PR i nazwisko dużo zmienia, bo koniec końców w swoim pierwszym pełnoprawnym sezonie obaj wnieśli mniej więcej tyle samo.

To jeszcze 16 lat wypożyczenia i Gomes się zwróci :)

Świetny piłkarz, który nie udźwignął presji w Barcelonie. Życzę mu jak najlepiej
konto usunięte

Oddać nawet za darmo....
konto usunięte

Jedni pasują do Barcelony, odpowiada im styl i kultura gry, adaptuja się szybko jak np. Arthur czy Lenglet, a inni nie pasują tu i już . Nie jest wstydem nie dać rady w Barcelonie. Piłkarzem jest dobrym. Wszystkiego co najlepsze w przyszłości Andre.

Jeśli my na nim zarobimy to będzie pięknie

Kiepski żart...

Sprzedać i naprawde zapomnieć że Barca miała takiego "piłkarza"

35mln€ i moze odchodzic. Nie poradzil sobie w Barcelonie, ale to nie znaczy ze jest slaby. Nie on jeden sobie tu nie poradzil..

Mam nadzieję że mu się uda!!!

Szkoda, że dziś prima aprilis ;/