Emerson: Mam pewne wspólne cechy z Cafu i Danim Alvesem

Dariusz Maruszczak

27 marca 2019, 22:30

Onda Cero, Sport, MD

18 komentarzy

Prawy obrońca Realu Betis Emerson udzielił wywiadu dla rozgłośni Onda Cero. Wypowiedział się na temat swojego stylu gry oraz przyszłości w Barcelonie, do której może trafić z drużyny Verdiblancos.

Emerson nie ukrywał, kto jest dla niego wzorem do naśladowania. – Mam pewne wspólne cechy z Cafu i Danim Alvesem. Jestem bardzo skoncentrowany na pracy, aby być równie dobry jak oni lub nawet lepszy. Moim zdaniem Alves jest najlepszy na świecie, a Cafu to mój idol. Obserwowałem ich obu, żebym za trzy lub cztery lata mógł być taki jak oni.

20-latkowi nie jest łatwo przebić się do składu Betisu, w barwach którego spędził na murawie raptem 24 minuty w trzech meczach. – Ciężko pracuję, żeby być reprezentantem kraju, grać w swojej drużynie, osiągać sukcesy z Betisem i Barceloną. Wierzę, że za pięć czy sześć lat osiągnę wiele sukcesów. Przybyłem tu półtora miesiąca temu i nie rozumiałem niczego, ale pracuję nad tym, żeby dobrze mówić po hiszpańsku. Uczę się tutaj wszystkiego.

Mimo trudnej sytuacji Emerson chwali trenera Quique Setiena. – Quique Setien jest świetnym szkoleniowcem. Ma bardzo dobrą charakterystykę. Lubi mieć piłkę, a to nie jest częste w innych drużynach. Jest jednym z najlepszych trenerów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To teraz zdobywaj doświadczenie, ciężka praca przed Tobą i oby się powiodło. Słowami niczego nikt nie osiągnął na boisku.

Co on bredzi że obserwował Cafu ja jestem starszy od niego 10 lat i miałem 15 lat jak Cafu był u schylki karkery

Narazie wspólne z nimi to masz pochodzenie...

Przeciwko nam zagrał 25 min.zmieniając Joaquina i wcale tragicznie nie wyglądał...
Jak na żółtodzioba to zaprezentował się całkiem,całkiem,kto wie może będą z niego ludzie.

Może warto to zaprezentować na boisku a nie bajdurzyć ;)

Mam nadzieję, że myślał o czymś więcej, niż narodowość.

Jak to leciało kiedyś ?
„ jestem mieszanka Iniesty i Rakiticia”
Oby chłopakowi się powiodło ;)