Marca: Ajax za wszelką cenę chce zablokować możliwe odejście Onany do Barcelony

Łukasz Lewtak

26 marca 2019, 17:37

Marca

14 komentarzy

Madrycki dziennik Marca informuje dziś, że Ajax za wszelką cenę chce zablokować możliwe odejście André Onany do Barcelony.

André Onana jest jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Jaspera Cillessena w Barcelonie, jeśli Holender postanowi opuścić Camp Nou w lecie tego roku. Dyrekcja sportowa Barçy dobrze zna Kameruńczyka, który wychował się w młodzieżowych drużynach Blaugrany. W ostatnich sezonach przedstawiciele Dumy Katalonii wielokrotnie obserwowali Onanę podczas meczów Ajaksu.

Mimo to Barcelonie bardzo trudno będzie sprowadzić 22-latka w lecie tego roku. Według Marki Ajax zrobi wszystko, aby nie dopuścić do odejścia Kameruńczyka, i już rozpoczął rozmowy w sprawie przedłużenia jego kontraktu. Obecna umowa Onany wygasa w czerwcu 2021 roku. Ajax chce przedłużyć ją o jeden sezon, pod warunkiem, że bramkarz spędzi w Amsterdamie jeszcze co najmniej rok.

W najbliższych dniach agent Onany Albert Botines spotka się z dyrektorem sportowym Ajaksu Markiem Overmarsem. Reprezentant Kameruńczyka jest świadomy zainteresowania ze strony Barcelony, jednak należy podkreślić, że w tej chwili ewentualny transfer młodego bramkarza na Camp Nou jest możliwy tylko w przypadku odejścia Jaspera Cillessena.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kupowanie 22 letniego bramkarza na rezerwę jest jakims mega nieporozumienie. Zarówno ze strony klubu jak i samego zawodnika. Kto wierzy w to, ze ktokolwiek wygryzie z bramki MtS będącego obecnie z pewnoscia top3 bramkarzy świata? Więc taki bramkarz nie jest nam potrzebny. Albo iść przykładem Pinto robiącego atmosferę mającego swój CdR i nie zawodzącym w tych 3-4 meczach w sezonie kiedy grał albo brać młodziaka ze szkółki. Co też ma swoje zalety. Pod3jmie walke o miejsce. Zna klub. Ma niewysoki kontrakt a i tak pewnie po 2-4 latach odejdzie aby grać ala Masip itp.

W Madrycie wiedzą, że Barca trafiła idealnie z tym Ajaxem to teraz za wszelką cenę chcą namieszać :D
zazdrośnicy

Przecież Jasper ostatnio po meczu Holandii powiedział, że zostaje.

Pierd rodem ze sportowych faktów...

Jasper jest za dobrym bramkarzem aby siedzieć u nas na ławce. Śmiem przypuszczać, że jest lepszym golkiperem niż Onana. Jeśli Ajax oraz obaj bramkarze zgodziliby się na wymianę międzydrużynową, to chyba rozwiązałoby to sprawę...

AS teraz Marca dajcie żyć :v

na co naszym kolejny ich piłkarz kupić de ligta tylko i starczy po co kolejny dać im w zamian Todibo na wypożyczenie na rok-dwa i każda ze stron bedzie zadowolona ale na co kolejny zawodnik....

Niedawno był artykuł, w którym Kameruńczyk mówił, że woli grać w Amsterdamie, niż siedzieć na ławce w innym klubie.

No i koniec dobrych stosunków z Ajaxem :p

Haha dobre chyba do Barcy B

Przecież my nie będziemy boksować się z Ajaxem o Onanę, w kontekście rozmów nt De Ligta.
Gdyby Cillesen chciał do Ajaxu a Onana do nas to co innego.

Jak na masową skalę będziemy wyprowadzać im piłkarzy to niebawem wzorowa współpraca między obydwoma klubami się zakończy a szkoda by było bo i my i Ajax gramy podobnym stylem i zdrowa współpraca może przynieść obu klubom wiele pożytku.