Riqui Puig powołany na mecz towarzyski Katalonii z Wenezuelą

Łukasz Lewtak

23 marca 2019, 10:00

RAC1/Mundo Deportivo

2 komentarze

Piłkarz Barcelony B Riqui Puig został powołany do reprezentacji Katalonii na poniedziałkowy mecz towarzyski z Wenezuelą na Estadi Montilivi w Gironie.

Tym samym młody pomocnik dołączy do Gerarda Piqué, który już wcześniej został powołany na to spotkanie przez selekcjonera Gerarda Lópeza, byłego szkoleniowca Barçy B. Trener bardzo dobrze zna Riquiego Puiga, ponieważ obserwował jego postępy w juvenilu A. Pozwolił mu nawet zadebiutować w Barcelonie B, choć 19-latek rozegrał tylko kilka chwil w Segunda División w ubiegłym sezonie.

Powołanie do reprezentacji Katalonii jest nagrodą dla wychowanka FC Barcelony, który ubiegły sezon rozpoczął w drużynie juvenilu A, a w obecnych rozgrywkach umocnił swoją pozycję w Barcelonie B i coraz częściej zaczyna pojawiać się w kadrze pierwszego zespołu. 

W poniedziałek Riqui Puig może spełnić swoje wielkie marzenie, jakim jest gra u boku Xaviego Hernándeza. Legendarny pomocnik i kapitan FC Barcelony rozegra ostatni mecz w reprezentacji Katalonii. Przed rozpoczęciem spotkania zostanie specjalnie uhonorowany.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wie ktoś gdzie będzie jakaś transmisja z tego meczu?