Jordi Alba: Młodzi i bardziej doświadczeni piłkarze chcą wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji

Łukasz Lewtak

20 marca 2019, 17:00

Mundo Deportivo/Marca

Brak komentarzy

Jordi Alba i Rodrigo Moreno wzięli dziś udział w wydarzeniu zorganizowanym z okazji przedłużenia współpracy Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) z dostawcą zaopatrzenia medycznego, firmą Sanitas. Przy okazji lewy obrońca FC Barcelony wypowiedział się na kilka bieżących tematów związanych z kadrą.

- Pracujemy nad naszymi pomysłami, ponieważ wielu zawodników jest na zgrupowaniu po raz pierwszy. Muszą oni zapoznać się z pomysłami selekcjonera. Od jutra będziemy się już koncentrować na Norwegii, która jest trudnym przeciwnikiem. Każdy może sprawić problemy, taka jest dzisiejsza rzeczywistość. Na pewno Norwegia może nam skomplikować życie, jednak mamy odpowiednią jakość i oby wszystko poszło dobrze - powiedział Jordi Alba.

- Za kadencji Luisa Enrique do kadry dołączą większa liczba nowych piłkarzy. Jest wielu młodych zawodników, są też tacy, którzy przyjeżdżają na zgrupowania od dłuższego czasu. Trzeba zadbać o to, aby nowi gracze jak najszybciej przystosowali się do pomysłów selekcjonera. Mamy doświadczenie i na pewno młodzi piłkarze będą chcieli nas słuchać. Jednak i oni mają wystarczające doświadczenie na najwyższym poziomie, aby dobrze wpasować się do zespołu. Ich jakość jest wystarczająca - zapewnił lewy obrońca FC Barcelony.

- Rozpoczynamy eliminacje do mistrzostw Europy z piłkarzami, którzy wykonują znakomitą pracę w swoich klubach. Młodzi i bardziej doświadczeni w reprezentacji zawodnicy chcą wywalczyć sobie miejsce w tym zespole - dodał Jordi Alba.

- Na pewno Gerard Piqué ma swoje powody, żeby grać w reprezentacji Katalonii. Postanowił zrezygnować z występów w kadrze Hiszpanii i teraz będzie chciał grać dla Katalonii. To jeden mecz w roku. Postaram się być na spotkaniu z Wenezuelą - zakończył Jordi Alba.

Fot. Dmitrij Nejmyrok, football.ua / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł