Jasper Cillessen: Jestem dumny ze zwycięstwa Ajaksu w Madrycie

Radek Koc

19 marca 2019, 22:30

Fox Sports

8 komentarzy

Jasper Cillessen udzielił wywiadu prosto ze zgrupowania reprezentacji Holandii. Nie zabrakło pytań o występ Ajaksu w Lidze Mistrzów, plany transferowe samego bramkarza oraz jego aktualną dyspozycję.

- Mecz Realu Madryt z Ajaksem? To było fantastyczne. Dopingowałem i cieszyłem się z tego wyniku na kanapie w domu. Nie dlatego, że gram w Barcelonie. Wyłącznie dlatego, że kiedyś występowałem w Ajaksie. Jako Holender jestem dumny z tej drużyny.

- Osobiście nie rozmawiałem z piłkarzami Ajaksu o meczu z Realem, ale oczywiście było sporo żartów na ten temat. Ludzie chcieliby, żeby teraz zrobili to samo z Juventusem. 

- Obecnie jestem w bardzo dobrej formie. Nabawiłem się urazu łydki sześć tygodni temu, ale już po czterech tygodniach znalazłem się na ławce rezerwowych. Chciałem wrócić do zdrowia jak najszybciej i mecze reprezentacyjne były moim głównym celem. Usiadłem na ławce już w spotkaniu z Realem Madryt i to było trochę wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Teraz odzyskuję mój normalny rytm. 

- Moje odejście do innego klubu? Na razie byłem zajęty powrotem do zdrowia. Mogę teraz myśleć o swoim odejściu, ale okno transferowe otworzy się dopiero za kilka miesięcy. Wszystko może się zmienić. Nie chcę niczego skreślać, chcę grać więcej. 

- Czy rozmawiałem z Frenkiem de Jongiem na temat Barcelony? Podzieliłem się z nim moimi doświadczeniami i powiedziałem mu, czego może się spodziewać. Moje obserwacje mu się spodobały.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Piękne zwycięstwo, że nawet ja jestem dumny z Ajaxu ;D

Prawda jest taka, że jeden nakręca drugiego z korzyścią dla klubu. Ter Stegen wie, że na ławce jest Jasper, który po np. babolu Marca może wskoczyć do bramki i Barca nie traci na wartości z tyłu (dlatego Ter Stegen jest taki dobry) a Jasper wie, że grając to co mu jest dane i pokazując się walczy o swój następny klub bo to, że odejdzie jest pewniejsze niż śmierć i podatki...

Myślę, ba jestem pewien, że zasłużył na duży szacunek kibiców Barcelony za to co robi na boisku i kim jest poza nim.
Jednak właśnie z tych powodów powinien szukać nowego klubo bo Marca nie przeskoczy a mógłby grać w pierwszym składzie każdego innego klubu.

Jesteś w bardzo dobrej formie i co z tego jak nie zagrasz, powinieneś odejść dawno temu bo marnujesz sobie karierę na ławce a jesteś na to za dobry. W takim Juve czy innym Arsenalu na bank pierwszy skład

Widać, że bardzo pozytywny człowiek.

Ja go bardzo szanuję i naprawdę go lubie. Nie jeden zespół z premier league chciałby mieć go w skladzie. Sądzę jednak ze powinien odejść bo ma wielki talent, a pieniądze za niego można by wykorzystać do zakupu innych zawodników bo myślę że klub który chciał by go kupić sporo by zapłacił

Może by tak Jaspera wysłać do Ajaxu ?
[edit]
Szkoda chłopa, niech nie marnuje kariery tylko niech idzie gdzieś gdzie będzie grał non stop, gość ma talent ogromny ale go marnuje..