AS: Kolejny bardzo dobry występ Arturo Vidala

Julia Cicha

3 marca 2019, 15:00

AS

54 komentarze

Arturo Vidal rozegrał znakomitą końcówkę wczorajszego El Clásico. Wszedł na boisko, by walczyć, i właśnie to robił. Nie bał się zagrań, miał obowiązek zastraszyć rywali, a na koniec ostatecznie zniwelował i tak mało widoczne atuty Viniciusa, odebrał Asensio chęci do gry i nie pozwolił na długie podania Reguilona.

Chilijczyk pokazał siłę w większości akcji, wygrał większość pojedynków i świętował wraz z kolegami kolejne historyczne zwycięstwo na Bernabéu. Pomocnik przeszedł do Barcelony latem i od razu pokazał swoją niechęć wobec Realu, mówiąc: „chcę grać przeciwko niemu na jego stadionie”.

Charakter Vidala nie zawsze jednak przynosi mu korzyści. W Bayernie zawodnik czuł się „oszukany” i „niesłusznie” wyrzucony z boiska w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Powtórki pokazały, że piłkarz rzeczywiście dotknął wtedy piłkę. Vidal dał o sobie znać również w mediach społecznościowych, kiedy to narzekał na postawę sędziego w półfinałowym starciu Realu Madryt z Juventusem.

Pomocnik jest ważnym graczem dla Ernesto Valverde, ale nie jest niezastąpiony. Nawet kontuzja Arthura nie dała mu pewnego miejsca w składzie. Co więcej w ostatnich meczach Vidal nie grał najlepiej, choć nie stracił zaufania trenera. Nigdy nie był jednak pewny miejsca w podstawowej jedenastce.

Do tej pory Chilijczyk spędził na boisku 1634 minuty we wszystkich rozgrywkach. To wynik daleki od rezultatów osiąganych przez niego w Bayernie Monachium. Arturo Vidal wciąż jednak w pełni oddaje się temu, co robi.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przez lata Barcelona była odbierana jako zespół grzecznych chłopców. Taki pitbull na boisku był nam potrzebny. A pitbull z alergią na Real jest bezcenny.

@Mike74: To, ze byliśmy tak postrzegani nie znaczy, że tak było. Zawsze mieliśmy przynajmniej jednego takiego gościa w drużynie. Teraz Vidal, kiedyś Masche, Puyi, dalej myślę, że nie ma co się cofać, bo nikt nie będzie znał xD

@cracker: Albo Ty więcej nikogo nie znasz?

@cracker: Jeszcze Yaya Toure

@VenoM: Dziś niedziela 15, nie podpuszczaj, po co się uruchamiać. Rocznik 90, a mecze Barcelony regularnie oglądam od 2003, wydaje mi się, że coś tam mogę pamiętać :)

@cracker: To nic tylko się cieszyć, ale dlaczego się tym wywyższasz ponad wszystkich?
« Powrót do wszystkich komentarzy