AS: Kolejny bardzo dobry występ Arturo Vidala

Julia Cicha

3 marca 2019, 15:00

AS

54 komentarze

Arturo Vidal rozegrał znakomitą końcówkę wczorajszego El Clásico. Wszedł na boisko, by walczyć, i właśnie to robił. Nie bał się zagrań, miał obowiązek zastraszyć rywali, a na koniec ostatecznie zniwelował i tak mało widoczne atuty Viniciusa, odebrał Asensio chęci do gry i nie pozwolił na długie podania Reguilona.

Chilijczyk pokazał siłę w większości akcji, wygrał większość pojedynków i świętował wraz z kolegami kolejne historyczne zwycięstwo na Bernabéu. Pomocnik przeszedł do Barcelony latem i od razu pokazał swoją niechęć wobec Realu, mówiąc: „chcę grać przeciwko niemu na jego stadionie”.

Charakter Vidala nie zawsze jednak przynosi mu korzyści. W Bayernie zawodnik czuł się „oszukany” i „niesłusznie” wyrzucony z boiska w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Powtórki pokazały, że piłkarz rzeczywiście dotknął wtedy piłkę. Vidal dał o sobie znać również w mediach społecznościowych, kiedy to narzekał na postawę sędziego w półfinałowym starciu Realu Madryt z Juventusem.

Pomocnik jest ważnym graczem dla Ernesto Valverde, ale nie jest niezastąpiony. Nawet kontuzja Arthura nie dała mu pewnego miejsca w składzie. Co więcej w ostatnich meczach Vidal nie grał najlepiej, choć nie stracił zaufania trenera. Nigdy nie był jednak pewny miejsca w podstawowej jedenastce.

Do tej pory Chilijczyk spędził na boisku 1634 minuty we wszystkich rozgrywkach. To wynik daleki od rezultatów osiąganych przez niego w Bayernie Monachium. Arturo Vidal wciąż jednak w pełni oddaje się temu, co robi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przez lata Barcelona była odbierana jako zespół grzecznych chłopców. Taki pitbull na boisku był nam potrzebny. A pitbull z alergią na Real jest bezcenny.

@Mike74: To, ze byliśmy tak postrzegani nie znaczy, że tak było. Zawsze mieliśmy przynajmniej jednego takiego gościa w drużynie. Teraz Vidal, kiedyś Masche, Puyi, dalej myślę, że nie ma co się cofać, bo nikt nie będzie znał xD

@cracker: Albo Ty więcej nikogo nie znasz?

@cracker: Jeszcze Yaya Toure

@VenoM: Dziś niedziela 15, nie podpuszczaj, po co się uruchamiać. Rocznik 90, a mecze Barcelony regularnie oglądam od 2003, wydaje mi się, że coś tam mogę pamiętać :)

@cracker: To nic tylko się cieszyć, ale dlaczego się tym wywyższasz ponad wszystkich?
« Powrót do wszystkich komentarzy