Media: Milan i Borussia Dortmund zainteresowane Markiem Cucurellą

Julia Cicha

27 lutego 2019, 13:50

Sport

15 komentarzy

Marc Cucurella rozgrywa dobry sezon w Primera División. Wychowanek Barcelony świetnie zaadaptował się w Eibarze, a teraz interesują się nim m.in. Milan i Borussia Dortmund.

Hiszpan ciężko zapracował na swój sukces. Gra w Eibarze była dla niego wyzwaniem, na początku było mu trudno przekonać do siebie trenera, ale kiedy pojawiał się na boisku, nie marnował swoich szans. Teraz jest stałym punktem składu Mendilibara (1355 minut w 19 ligowych meczach i 180 w Pucharze Króla). Gra na boku obrony lub na skrzydle.

Niemieckie i włoskie media donoszą, że Cucurellą interesują się Milan, Borussia Dortmund i Borussia Mönchengladbach. Przyszłość zawodnika jest niepewna, ponieważ Eibar ma opcję wykupienia go z Barcelony za dwa miliony euro, z której na pewno skorzysta. Problemem jest natomiast możliwość odkupienia Hiszpana przez Barçę za cztery miliony. Taką opcję również zawarto w umowie. Wszystko wyjaśni się na początku lata, a na razie piłkarz skupi się na dobrym zakończeniu sezonu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co za Janusz tak to wypożyczył... zamiast zostawić sobie decyzje o sprzedaży to jeszcze musimy bo odkupić z wypożyczenia. Przedziwna umowa.

Jako kibic Milanu, bardzo chcialbym zobaczyc go we Wloszech. Zarowno Barca jak i Milan na tym skorzystaja jesli Barca zawrze rozsadna klauzule odkupu.

Musimy go odkupić za 4 mln i znów sprzedać z opcją odkupu za określoną kwotę po x latach. Myślę, ze Milan i BVB to dobre kierunki.
Chłop robi ogromne postępy i szkoda hamować jego rozwój, a z czasem może zastąpi Albe na stałe.

Tak tak, gra na skrzydle itp. Ale Alba w Valencji też grał na skrzydle. Z czasem nabierze więcej doświadczenia, to i na boku obrony da radę. Najważniejsze żeby grał i wciąż się rozwijał.

Mirande też trzeba gdzieś sprzedać, z opcją odkupienia. U nas się nie przebije.

Trzeba go sprowadzić do Barcy, gdzie jak gdzie w Dortmundzie znają się na młodych pilkarzach..

Cucurella jest zdecydowanie lepszy niż Miranda czy Grimaldo. Nawet odkupić go za 4 i ewentualna sprzedać za ok. 15 to już duży sukces. Jak nie on to można rozważyć lewego obrońcę Ajax'u z Argentyny.

Niech pogra na wypożyczeniu jeszcze sezon bądź dwa. Jeśli chodzi o LO jako zmiennika u nas widziałbym tu Grimaldo. Już ma doświadczenie i jest ograny. Bez problemu się tu zaadoptuje.

Całe szczęście, że zawarli też umowę odkupu za 4 mln euro. Wiadome, że ze sprzedawaniem w tym klubie mają wielkie problemy, ale oddanie kolejnego utalentowanego chłopaka za 2 mln euro co w wielkim futbolu dzisiaj drobniaki byłoby już naprawdę czystym frajerstwem.