Éric Abidal: Naszym celem jest wygranie Ligi Mistrzów

Radek Koc

18 lutego 2019, 19:30

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Dyrektor sportowy FC Barcelony Éric Abidal udzielił krótkiego wywiadu klubowym mediom. Francuz dokonał oceny możliwości swojego byłego klubu i przypomniał cele Barçy na ten sezon. 

- Mecze z Lyonem będą interesujące. Mówię to, znając historię Olympique'u, który ma ambicję być jednym z największych klubów w Europie. Jego prezes jest bardzo inteligentnym człowiekiem. Zbudował drużynę opartą na młodych talentach i piłkarzach z większym doświadczeniem.

- Szczegóły są bardzo istotne, zarówno na poziomie taktycznym, jak i technicznym. Wszyscy nas dobrze znają. Wiedzą, że aby nas pokonać, muszą ciężko pracować, dobrze bronić i wykorzystać nawet najmniejszą sytuację. Naszą siłą będzie posiadanie piłki. Barcelona jest faworytem do wygrania Ligi Mistrzów i dwumeczu z Lyonem. Jednak aby zwyciężyć, trzeba będzie się napracować.

Abidal porównał również model Olympique'u do modelu stosowanego w Paryżu. - Na poziomie Francji Olympique Lyon jest najsilniejszym klubem, jeśli chodzi o szkolenie piłkarzy. Zawsze odznaczali się tą filozofią pracy. Chcą znów być jednym z najsilniejszych klubów w Europie. Ich projekt różni się od projektu PSG. 

Abidal raz jeszcze jeszcze podkreślił główny cel Barcelony w bieżącym sezonie. - Naszym celem jest wygranie Ligi Mistrzów. Teraz jedziemy do Francji i jesteśmy zdeterminowani, aby odnieść tam zwycięstwo. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z betonem w pomocy w postaci Busquetsa, Rakitica, Vidala w pomocy i Coutinho na skrzydle za Dembele nie mamy szans panie Abidal.

Teraz trzeba pokonać Real to Puchar Króla powinniśmy zgarnąć, jak nie damy dupy to ligę również. A co się tyczy LM to trzeba grać na 100 % to wtedy szansę mamy duże i na nią.

Jeżeli będziemy grać, jak w poprzednim meczu to odpadniemy już z Lyonem. :)

Wątpię w zwycięstwo w LM
Ale wierzę w dublet.

Głównym celem niech będzie każde trofeum, aby Real mógł się nie szczycić