Philippe Montanier: Ousmane Dembélé jest podobny do Neymara

Julia Cicha

18 lutego 2019, 14:00

Sport

96 komentarzy

Były trener Ousmane’a Dembélé ze Stade Rennais Philippe Montanier opowiedział o francuskim napastniku oraz doradził kibicom Barcelony, by mieli cierpliwość w stosunku do zawodnika.

− Kariera Ousmane'a jest niesamowita. Nie miał czasu na umocnienie swojej pozycji tak jak Mbappe w Monaco. Grał 6-7 miesięcy w Stade Rennais, rok w Dortmundzie, a teraz jest w Barcelonie. Jest świetny, ale trzeba mieć do niego cierpliwość.

− Dembélé ma ogromne umiejętności, jest bardzo dobry technicznie. Potrafi strzelać, dryblować i dośrodkowywać z rzutu rożnego prawą oraz lewą nogą. To niezbyt częste w piłce na wysokim poziomie.

− To piłkarz o profilu podobnym do Neymara. Ma coś, co robi różnicę na boisku, wprowadza zamieszanie w szeregach rywala. Nie ma wielu takich zawodników. Oprócz tego lubi grę kombinacyjną z kolegami. To kompletny piłkarz. Ma dobrą mentalność i dlatego można po nim wiele oczekiwać, jest zdeterminowany i uparty. Dobrze wie, czego chce.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem różnią się i to sporo . Neymar ma we krwi Brazylijską grę . Lubi efektowne zwody i grać pod publikę . Dembele ma natomiast niesamowitą efektywność . Gra konkretnie. Tak jak między innymi z Tottenhamem krótko i na temat wykorzystuje to co ma najlepsze i pakuje na 1:0. No i Dembele ma obie nogi znakomite co jest rzadkim przypadkiem. W ostatnim czasie pokazywał tylko część swoich umiejętności . Warto też wspomnieć , że ma dopiero 21 lat .

@ViScAAA: Dembele ma fantastyczny balans ciała, dawno nie widzialem podobnej dynamiki co u Dembouza.

@insp1re: To prawda. Jego ruchy w lewo i prawo są nieprzewidywalne. Lewa i prawa noga nie ma dla niego różnicy. :)
« Powrót do wszystkich komentarzy