Philippe Montanier: Ousmane Dembélé jest podobny do Neymara

Julia Cicha

18 lutego 2019, 14:00

Sport

96 komentarzy

Były trener Ousmane’a Dembélé ze Stade Rennais Philippe Montanier opowiedział o francuskim napastniku oraz doradził kibicom Barcelony, by mieli cierpliwość w stosunku do zawodnika.

− Kariera Ousmane'a jest niesamowita. Nie miał czasu na umocnienie swojej pozycji tak jak Mbappe w Monaco. Grał 6-7 miesięcy w Stade Rennais, rok w Dortmundzie, a teraz jest w Barcelonie. Jest świetny, ale trzeba mieć do niego cierpliwość.

− Dembélé ma ogromne umiejętności, jest bardzo dobry technicznie. Potrafi strzelać, dryblować i dośrodkowywać z rzutu rożnego prawą oraz lewą nogą. To niezbyt częste w piłce na wysokim poziomie.

− To piłkarz o profilu podobnym do Neymara. Ma coś, co robi różnicę na boisku, wprowadza zamieszanie w szeregach rywala. Nie ma wielu takich zawodników. Oprócz tego lubi grę kombinacyjną z kolegami. To kompletny piłkarz. Ma dobrą mentalność i dlatego można po nim wiele oczekiwać, jest zdeterminowany i uparty. Dobrze wie, czego chce.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla mnie od początku nie pasuje Dembele w Barca, chodź nie zaprzecze że możliwości i umiejętność i ma, ale według mnie Neymar piłkarsko na boisku jest dużo lepszy i efektywniejszy. Chciałbym jeszcze zobaczyć Neymar w Barca, nawet jako nastepce Suareza, bo myślę że dał by radę na fałszywej 9.

@johny11: Kompletnie się z tym nie zgodzę . Dembele ma świetne wykończenie i jest właśnie bardzo efektywny . Natomiast Neymar dużo cyrku i dużo efektywności , a mało konkretów . Oczywiście jest świetnym piłkarzem :*

@johny11: Dembele jest ok chłopak młody, szybki i nieprzewidywalny, nie ma co się łudzić, era tiki-taki już się skończyła, potrzebna nam świeżość, nowość, mam nadzieję że Malcolm wypali na prawej a pokazał już w meczu z Realem że potrafi grać w piłkę. Co do Neymara to niech gnije w PSG i liczy kasę.

@johny11: Neymar dużo lepszy i efektywniejszy? Technika może ciut lepsza podobnie jak aktorstwo i symulowanie. Za rok jak Dembele na dobre się rozegra nikt za Neymarem nie powinien tęsknić.

@Qba2113: Tak Neymar jest o wiele lepszy od Dembele, ale Francuz ma sporo czasu by dorównać brazylijskiej gwieździe.

@Qba2113: Właśnie, jak się rozegra. Trochę długo to trwa jak na taki talent jak to się twierdzi. Jest już drugi rok a zero stabilizacji formy. Dwa mecze zagra lepiej, dobrze, ale nawet w je przeplata głupim stratami. Wiem, wiem zaraz wyskoczyć ie że miał kontuzje, itp, ale kto ich nie ma Ney też je miewal, ma ale prawie zawsze odrazu po powrocie błyszczy. No nic każdy ma swoje zdanie i ma do niego prawo
« Powrót do wszystkich komentarzy