Oriol Busquets wraca do pełni formy w zespole rezerw

Grzegorz Zioło

8 lutego 2019, 17:30

Sport

26 komentarzy

Barça B kontynuuje walkę o udział w play-offach o awans do Segunda División, ale ważniejsze od wyników zespołu rezerw są dobre informacje w sprawie Oriola Busquetsa. Środkowy pomocnik doszedł już do siebie po ciężkiej kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry na osiem miesięcy.

Oriol wrócił do gry we wrześniowym meczu z Conquense, które już w sobotę będzie kolejnym rywalem Barçy B na Mini Estadi. 20-latek był stopniowo wprowadzany do składu przez Javiera Garcíę Pimientę, ale już w dziewięciu ostatnich spotkaniach rozegrał pełne 90 minut. Pomocnik wszedł w odpowiedni rytm i nie odstaje formą od kolegów z zespołu, a jego kolano nie sprawia już żadnych kłopotów. Przed przerwą świąteczną Busquets wykonywał jeszcze dodatkowe ćwiczenia, które miały na celu wzmocnienie muskulatury, ale obecnie jest już w stu procentach przygotowany do rywalizacji i trenuje w tym samym tempie co reszta drużyny.

García Pimienta okazał Oriolowi duże zaufanie i bardzo regularnie na niego stawia. Trener Barçy B kieruje się zasadą, że miejsce w składzie należy sobie wywalczyć w sportowej rywalizacji, ale bardzo ważny jest dla niego również postęp wykonywany przez poszczególnych zawodników. Szkoleniowcowi udało się przywrócić Busquetsa do optymalnej formy i przygotować go na kolejne wyzwania.

Największym z nich może być dla młodego pomocnika przeskok do pierwszej drużyny. Busquets jest jednym z najbardziej docenianych przez Ernesto Valverde piłkarzy Barçy B. W wewnętrznych rozmowach Txingurri powtarza, że Oriol ma potencjał, by w przyszłości zastąpić Sergio Busquetsa. Jeśli Valverde zostanie w Barcelonie na kolejny sezon, prawdopodobnie będzie coraz częściej dawał szansę 20-latkowi na pozycji piwota, kiedy jego bardziej doświadczony kolega z drużyny będzie potrzebował odpoczynku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mój ulubieniec z rezerw któremu kibicuję na drugim miejscu jest Xavi Simons z Juvenilu B tak Czymaj Oriol musisz pokazać że można osiągnąć sukces wychodzą z La Masii do pierwszej drużyny Barcy oraz że La Masia działa i nadal produkuje wspaniałe talenty tylko te talenty wolą hajs od innych klubów zamiast sukcesu

Rośnie nam new Busquets. To bardzo dobrze się składa bo gdy Oriol będzie dalej się rozwijał w takim tempie to powinien wskoczyć na nowy sezon do pierwszej drużyny i stworzyć niesamowity tercet w pomocy (De Jong-Busquets Jr-Arthur) jak za dawnych lat (Xavi-Busi-Iniesta). Bardzo przyjemnie by się to oglądało.

Kupiliśmy de jonga i teraz jest problem
Bo arthur jest świetny de jong tez
I teraz musimy wybrać między alenia a oriolem
A oboje moim zdaniem są świetni , ale do wszystkich miejsca nie mamy
Chyba ze alenia będzie prawo skrzydlow jak kiedyś iniesta na lewej stornie
konto usunięte

Ilość Busquetsów w Barcelonie musi sie zgadzać :)

Valverde chciał go chyba nawet włączyć w tym sezonie razem z Aleną do pierwszej drużyny, ale kontuzja pokrzyżowała te plany.

Mam nadzieję że z czasem otrzyma szansę od Valverde :)

Następca Busiego :D

Ma zdecydowanie. Dobrze by było gdyby awansował do pierwszego zespołu po tym sezonie. W poprzedniej kampanii był jednym z najlepszych zawodników drużyny Lopeza i gdyby nie jego kontuzja, to bardzo możliwe, że Barca B by się utrzymała. Uraz spowolnił jego rozwój, nie zdążył także na presezon, ale wreszcie wraca do najwyższej formy i pokazuje swój potencjał. W ostatnich 3 meczach był jednym z najlepszych na murawie.

Szczególnie podobał mi się jego mecz z Sabadell. Kilka świetnych zagrań, dobry w obronie. Wciąż ma kilka rzeczy do poprawy, jak np. wyeliminowanie strat, które czasami się zdarzają.

Szybkie podsumowanie:
1. Tutaj strata z 10. minuty. Oby jak najmniej takich:
[Zobacz link: https://streamable.com/dmt6h" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://streamable.com/dmt6h]]

2. Przecięte podanie z 14. minuty:
https://streamable.com/7ipgo" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://streamable.com/7ipgo]

3. Dobry przerzut do Guillema z 25. minuty:
[Zobacz link: https://streamable.com/yd302" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://streamable.com/yd302]]

4. Świetne prostopadłe zagranie w stylu Busiego w 30. minucie:
[Zobacz link: https://streamable.com/0ywj8" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://streamable.com/0ywj8]]

5. Przerzut do Mirandy w 52. minucie:
[Zobacz link: https://streamable.com/l4zta" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://streamable.com/l4zta]]

6. Świetna długa piłka do Morera w 80. minucie:
[Zobacz link: https://streamable.com/xk8hu" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://streamable.com/xk8hu]]

7. Przerwanie akcji z 81. minuty:
[Zobacz link: https://streamable.com/zf32r" target="_blank" rel="nofollow">[Zobacz link: https://streamable.com/zf32r]]