Barcelona - Real Madryt: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Real Madryt CF

RMA

• Malcom Silva 57'
  • 6' Lucas Vazquez

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Realem Madryt zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: odrodzenie w drugiej połowie

Barcelona w pierwszej połowie pokazała się z kiepskiej strony. Rywale byli szybsi, bardziej zdecydowani i dokładniejsi. Grali agresywnie i zdyscyplinowanie, po czym wyprowadzali świetne ataki. Gospodarze zupełnie nie nadążali za poczynaniami Realu. Na szczęście po przerwie zespół zaczął grać wyżej - zawodnicy zbliżyli formacje i przejęli inicjatywę, co zaowocowało strzeleniem gola wyrównującego. Cules znacznie bardziej wolą oglądać Barcelonę z drugiej połowy.

Najgorsze: Phillippe Coutinho

W pierwszej połowie zawiodła niemal cała drużyna, natomiast po przerwie fatalną formę zaprezentował tylko Coutinho. 26-latkowi nie wychodziło zupełnie nic - dryblingi, strzały, próby gry wzajemnej. Brazylijczyk nie był w stanie napędzić żadnej akcji w sensowny sposób. W takim meczu, po roku spędzonym w Katalonii, Coutinho powinien brylować na murawie - zamiast tego możemy oglądać jego cofanie się w piłkarskim rozwoju.

Ocena tu wg. mnie jest prosta. Najgorsze: I połowa, najlepsze: II połowa.

Było w tym meczu kilka plusy. Jednym z nich oprócz gry Pique był a postawa Semedo, który wg mnie był wczoraj jednym z trzech najlepszych piłkarzy Barcy.
Myślę, że wreszcie Valverde wyciągnie odpowiednie wnioski i przestanie stawiać na prawej obronie na "naszego" S.Roberto.

Szczerze mówiąc to co do gry Coutinho w pierwszej połowie, to było widać i chęci i mobilizację. Próbował, trochę nawet gonił w defensywę, ale faktycznie z czasem wygladało jakby nie miał z kim grać i coraz bardziej się chował.
Tam na pewno jest potencjał i w sumie to dobrze że słabą formę to ma w momencie kiedy Dembele mocną i póki inni są we właściwym miejscu. Rok temu grał dobrze jak brakowało takiego elementu w układance, na wiosnę oby forma wróciła i będzie dobrze.

dla mnie na mały plus Malcom.... także jeśli weźmiemy brak Messiego i Demebele… Coutinho… no coz cos tam szarpał ale to ewidentnie nie był jego dzień … mowiac cos tam szarpał, mam na myśli ze bywało gorzej i to ze słabszymi rywalami, a pamietajac jak grał z Sevilla i częściowo z Valencia, chce wierzyc ze wczoraj dalej probowal… ale będzie wychodzić później. :/

Coutinho słaby to fakt ale jeśli już jesteśmy przy najsłabszych ogniwach to nie zapominajmy dorzucić Rakitica zero jakości z jego strony

Jak dla mnie najgorsze było brak chęci wygrania. Remis Barcę zadowalał, ostatnie 15 minut to była gra na utrzymanie wyniku..

Owszem Cou słaby występ, ale nie zrzucajmy wszystko na niego...
Suarez nie nadążał za akcjami także wczoraj zanotował bardzo słaby występ.
Zauważyłem też, że Suarez wywiera bardzo dużą presje na niektórych zawodnikach machając łapami i wydzierając ryja :)
Nic czekamy na rewanż będzie ok wróci Dembele, Messi będzie w 100% zdrowy i lecimy :)

Ok, Cou nie zagrał na to jak potrafi, ale nie wiem czy ktokolwiek zauważył nawet po dryblingu i przyspieszeniu akcji Cou był sam z przodu. Cała drużyna była cofnięta i nie było z kim rozegrać do przodu, Alba nie podłączał się za każdym razem do akcji, Suarez to mam wrażenie że żył własnym życiem, po prostu nie było z kim pociągnąć tej gry nawet jeśli bardzo chciał. Po prawej dla kontrastu Semedo był prawie cały czas obok Malcoma i we dwóch się asekurowali. Kolejny mecz Suareza, który mógł zrobić dużo więcej niż zrobił. Gdyby nie strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i trafiła do Malcoma to byłby dramat. Uwielbiam gościa i zasługi ma świetne ale obecnie jest bardzo nieporadny, jego każdy drybling to strata, potykanie się o własne nogi. W lato musi przyjść jakiś godny następca gryzonia i nie wyobrażam sobie, że będzie inaczej. Z całym szacunkiem oczywiście dla Suareza.

Najlepsze: Arthur, Malcolm , Vidal, Semedo.
Najgorsze: Valverde, nie jest to trener na miarę Barcelony, mają taką pakę gramy bardzo przeciętnie bez stylu który towarzyszył nam wiele lat. A co najwqżnieksze nie ma piłkarza który przy Valverde zaliczył progres, każdy obniża loty nawet Dembele który dopiero wraca do tego co robił w Dortmundzie. Szkoda bo mając najlepszego piłkarza w historii tracimy kolejny rok pewnie bez LM bo zarząd zatrudnia gościa z przeszłością Barcelony.

Znaleźć mu jak najszybciej inny klub i odzyskać chociaż część pieniędzy. Może jakiś transfer łączony? Tylko jakby nie patrzeć to nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci nawet połowy tego ile kosztował. Beznadziejna sytuacja. Najbardziej przeplacony zawodnik w historii piłki nożnej i akurat musiało paść na Barcelonę. Jak patrzę że PSG Neymar kosztował 222 mln to mi się smutno robi przy kasie za Coutinhio. Gdyby iść tym tokiem to za Neya powinniśmy wziąć jakieś 600 mln bo o tyle jest lepszy od naszego gwiazdora.

Mecze z Valencja i Realem przypominają te z zeszłego roku. Brak błysku, drużyna ktorej przytrafia sie długimi fragmentami grac apatycznie, wręcz na stojąco, popełniającą fatalne błędy przy wyprowadzaniu piłki. Nie jest to dobry prognostyk na kluczowa fazę sezonu.

Najgorsi: jeszcze bym dorzucił EV. Zespół jest niestabilny.
Po super meczu z Sevillą, oglądając mecz z Valencią i Realem bolały zęby. Cały czas mnie zastanawia, dlaczego nie ma w ogóle pierwszych połów meczu. Zespół budzi się w drugiej połowie, jak przeciwnik jest już zmęczony. I do tego błędy w obronie - to już dramat.

Napisze to co napisało już wielu....tęsknie za Eto. Kiedy Valdek zrozumie ze Pistolero jest już bez naboi... oglądam mecze Barčy tyle lat ale zawsze było tak że jak nie grasz to siedzisz, nigdy nie męczyło mnie tak oglądanie naszej paki jak ostatnie dwa sezony co s tym osłem w składzie, owszem byl kozak, magiczny sezon w Live, dwa pierwsze u Nas ale potem...przepraszam ale to jest Barča i jedno udane zagranie na 5 to za mało

Dla mnie najlepsza była nasza prawa strona

Przepraszam że się powtarzam ale od początku gadałem że transfer Coutinho to błąd niestety, lubię chłopaka ale on nie pasuje do naszego stylu

Sprzedać póki są jeszcze chętni. Po jednym sezonie widać, ze Barca nie dla niego.
Cześć kasy da się uratować...

2 m-ce temu tak wszyscy jechałi po Dembele ,Couth kosztował więcej i też potrzebuje czasu.Poza tym nikt za niego kasy nie zwróci,po drugie nie ma na rynku wiele alternatywy,po trzecie Busi,Rakieta i Vidal sa starzy i muszą odejść w ciągu 2 lat, a Artur Melo i de Jong to za mało na 2-gą linię .Mimo wszystko Alena i Roberto graja przyzwoicie a nie są w stanie zaskoczyć czymś extra.Couthinio -tak.Dlatego wydali tyle szmalu,..proste ja drut

Coutinho był słaby, ale przy Suarez wyglądał na gwiazdę

Najgorsze: wysyp "Januszy", którzy zwykle nie oglądają, no ale jest el classico, to walniem, obejrzem i sypniem komentarzem :D

Spuszczacie się nad tym Coutinho niemiłosiernie...

I znowu to samo. Dzisiaj coutinho wybrał za wszystkich. Suarez dzisiaj najsłabszy na boisku. Kiedy coutinho chciał z nim klepnac to gościa nie było. Suarez dzisiaj nie obecny

Cieszę się że coraz więcej ludzi tu ma odwagę przyzać, że Coutinho to, krótko mówiąc - pomyłka.

Szału dostanę od jechania po Couthinio, który nie zachwyca ale jest lepszy od Suareza. Suarez w 4 minucie spieprzył prostą piłkę ,którą mógł wykorzystać Malcolm i mecz byłby trochę spokojniejszy. OK grał słabo,ale Suarez gra tak 90% meczów..

Wy tak mówicie że prawa obrona realu nie do przejścia ale pamiętam takiego Pana który by tą obronę rozwalił w pył a w zasadzie dwóch Panów... jeden już nie gra w europie a drugi nie gra w barcelonie także nie mówcie że nie do przejścia... Myślę po prostu że Cou miał owszem ciężkie zadanie ale on też nie miał za bardzo wsparcia bo z kim miał tą piłę rozgrywać z Albą? :D Poza tym niestety ale brakuje mu takiej magii brazylijskiej że minął by obu piłkarzy jak tyczki, jakąś blokadę psychiczną ma i tyle ciężko rozkminić o co chodzi... To co Malcolm wyprawiał dzisiaj na prawej stronie to szacun!! Tak powinien grać Cou z takim luzem i swobodą mijania przeciwników :) Co do Messiego to nie pokazał nic bo po pierwsze za mało czasu miał po drugie już nie gra tak wariacko jak kiedyś grał... Dobrej nocy!! VeB! :)

Coutinho to taki mały chłopczyk, którego trzeba głaskać po główce. Facet bez conjones, zero cech przywódczych. Lenglet kolejna porażka. Malcom starał się chociaż, co zostało mu nagrodzone golem, ale w sumie zaprezentowal się średnio. Brakuje mu minut i zgrania.

Najgorsze : Luis PATALACH Suarez