Mundo Deportivo: Matthijs de Ligt czeka na ruch Barcelony w sprawie jego transferu

Dariusz Maruszczak

4 lutego 2019, 11:14

Mundo Deportivo

90 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Matthijs de Ligt oczekuje na propozycję Barcelony
  • Środkowy obrońca chciałby podążyć śladami swojego kolegi z zespołu Frenkiego de Jonga
  • Projekt sportowy ma być dla 19-latka bardziej istotny niż wynagrodzenie

Dwa tygodnie temu Barcelona zapewniła sobie transfer pomocnika Ajaksu Frenkiego de Jonga. Kolejnym piłkarzem drużyny z Amsterdamu, który może przenieść się do Blaugrany, jest 19-letni środkowy obrońca Matthijs de Ligt. Kapitanem Ajaksu interesują się również inne wielkie europejskie kluby, takie jak Juventus czy PSG. Według Mundo Deportivo Barcelona chce sprowadzić de Ligta i sprawdza wykonalność przeprowadzenia operacji, która może być podobnie kosztowna jak kupno de Jonga (75 milionów euro + 11 milionów zmiennych).

Zdaniem katalońskiego dziennika de Ligt nie podejmie decyzji w sprawie swojej przyszłości, dopóki nie pozna propozycji Barcelony. Środkowy obrońca publicznie wyrażał aprobatę co do gry w katalońskim klubie. „Każdy chciałby grać w Barcelonie” – powiedział po meczu z Heerenveen. De Ligt w 100% identyfikuje się ze stylem gry Blaugrany, a ponadto mógłby w tym zespole występować ze swoim przyjacielem de Jongiem, który po dojściu do porozumienia z Dumą Katalonii wyznał: „ja już zdecydowałem, teraz kolej na de Ligta”.

Jedynym zastrzeżeniem de Ligta wobec Barcelony mógłby być projekt sportowy. Z Gerardem Piqué jako podstawowym zawodnikiem i po sprowadzeniu Jean-Claira Todibo Holender mógłby mieć problem ze znalezieniem miejsca na pozycji półprawego środkowego obrońcy. Obecnie Barça ma aż sześciu stoperów, ponieważ do wymienionej dwójki trzeba dodać Clementa Lengleta, Samuela Umtitiego, Thomasa Vermaelena i Jeisona Murillo. Nawet jeśli ostatni dwaj nie zostaną w klubie na następny sezon, trudno oczekiwać, żeby Barcelona traktowała de Ligta jako priorytetowy transfer. 19-latek zapewne pragnie grać regularnie, o co nie byłoby mu łatwo w rywalizacji z Piqué, Lengletem i zdrowym Umtitim.

Jak donosi Mundo Deportivo, de Ligt byłby gotów do gry w Barcelonie i mógłby nawet odrzucić astronomiczne oferty Juventusu i PSG, ale musi mieć pewność, że dla Blaugrany jest to bardzo ważny transfer, co do tej pory nie miało miejsca. Kataloński dziennik uważa, że jeśli Barça zaproponuje Ajaksowi podobną ofertę co inne kluby i zapewni obrońcy ważne miejsce w jej projekcie sportowym, 19-latek byłby skłonny przejść do Dumy Katalonii, nawet kosztem mniejszych zarobków. W tym momencie de Ligt nie śpieszy się jednak z podjęciem decyzji w sprawie swojej przyszłości i jest skupiony na grze w Ajaksie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (90)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze
« Powrót do wszystkich komentarzy