Jean-Clair Todibo zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony

Łukasz Lewtak

1 lutego 2019, 11:25

28 komentarzy

FC Barcelona zaprezentowała dziś Jean-Claira Todibo, 19-letniego francuskiego stopera, który dołączył do drużyny Ernesto Valverde pół roku wcześniej niż planowano. Obrońca podpisał kontrakt na 4,5 roku z klauzulą w wysokości 150 milionów euro, a jego sprowadzenie w styczniu kosztowało milion euro plus dwa miliony zmiennych. Poniżej znajdziecie zapis relacji na żywo z tego wydarzenia, jaką przeprowadzaliśmy na łamach FCBarca.com.

13:26 Todibo: Sytuacja w Toulouse była skomplikowana. Każdy piłkarz chce grać. Wybrałem Barcelonę, aby uczyć się od najlepszych. Nie myślę o tym, aby grać w pierwszym składzie, tylko o tym, żeby się uczyć i pomagać drużynie.

Przez pierwsze trzy miesiące chcę się uczyć u boku najlepszych. Nie ma dla mnie znaczenia, gdzie będę grał, dam z siebie wszystko dla Barçy.

13:24 Abidal: Todibo może występować na różnych pozycjach, dobrze gra głową, jest bardzo spokojny na boisku, potrafi dobrze wyprowadzić piłkę... Rozegrał tylko dziesięc meczów, ale wystarczy obejrzeć go w akcji w jednym spotkaniu, aby przekonać się, na jak wysokim poziomie się znajduje.

13:22 Todibo: Jeszcze nie rozmawiałem z Valverde. Zrobię to dziś podczas treningu.

13:20 Abidal: Bardzo trudno jest znaleźć piłkarza o profilu pasującym do Barçy. Bardzo trudno jest dotrzeć do najbardziej utalentowanych piłkarzy przed wszystkimi innymi, ale musimy to robić. Brazylia jest świetnym rynkiem dla wszystkich, a Francja również dla Europejczyków.

13:16 Todibo: Umtiti jest dla mnie wzorem, jednym z najlepszych na świecie. Na pewno pomoże mi się tutaj zadomowić.

Kiedy byłem mały, uwielbiałem Xaviego. Często oglądałem Barçę. Wiem, że numer 6 na koszulce ma duże znaczenie dla Katalończyków.

13:15 Abidal: Todibo jest piłkarzem pierwszej drużyny FC Barcelony. Nie mogliśmy zostawić go w Toulouse i pozwolić, aby nie grał przez sześć miesięcy. Celem jest to, aby trenował i pracował z najlepszymi.

13:12 Abidal: Mamy wielu środkowych obrońców, ale po prostu musimy znaleźć rozwiązanie obecnej sytuacji. Murillo trafił do nas, ponieważ Toulouse nie chciało z nami rozmawiać i negocjować. Todibo będzie trenował z pierwszą drużyną, a trener będzie podejmował decyzje kadrowe.

13:08 Todibo: Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. To było moje marzenie od dziecka. Mam nadzieję, że odniosę wiele sukcesów. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dzielić tę chwilę z dyrektorami Barçy, a przede wszystkim z moją rodziną.

13:06 Abidal: Początkowo porozumienie pomiędzy Barceloną a Toulouse zakładało sprowadzenie Jean-Claira Todibo w lipcu, ale ważne było, abyśmy chronili naszych piłkarzy i przyspieszyli ten transfer. Todibo nie ma wielkiego doświadczenia, jednak naszym zadaniem jest wyławianie talentów, a Jean-Clair ma talent.

13:05 Mestre i Abidal powitali nowego piłkarza i przedstawili szczegóły dotyczące jego transferu. Todibo podpisał umowę na 4,5 roku, do końca sezonu 2022/23. Jego klauzula będzie wynosić 150 milionów euro. Koszt transferu w styczniu to milion euro plus dwa miliony zmiennych.

13:00 Rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem Jean-Claira Todibo, Jordiego Mestre i Érica Abidala.

12:30 Młodzi zawodnicy ze szkółki Barçy zagrali z Jean-Clairem Todibo w popularne rondo.

12:25 Francuski obrońca jest już na murawie Camp Nou.

11:50 Todibo podpisał kontrakt z FC Barceloną w obecności Josepa Marii Bartomeu i Jordiego Mestre.

Przypominamy, że plan dzisiejszej prezentacji wygląda następująco:

11:30 Podpisanie kontraktu w loży im. Josepa Suñola na Camp Nou (bez udziału mediów)

12:15 Sesja zdjęciowa na murawie Camp Nou

13:00 Konferencja prasowa w sali im. Ricarda Maxenchsa

Dziś rano Jean-Clair Todibo przeszedł badania medyczne w Ciutat Esportiva:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale ten numer to mogliby zostawić bo już jeden to nie uniósł

"Nie mogliśmy zostawić go w Toulouse i pozwolić, aby nie grał przez sześć miesięcy" - No to kupujemy go do siebie i w sumie też nie będzie grał przez 6 miesięcy ;p

Jeżeli odpali tak samo jak umtiti nie mam nic przeciwko no ale patrząc że gość ma potencjał na klasowego stopera to by go tutaj nie było

"Ciężki" numer będzie nosił ;)
Witamy na pokładzie Todibo!
Powodzenia!
konto usunięte

Czy na jakimś kanale transmituja losowanie CDR?

Może ktoś przybliżyć info, czy może zadebiutować w Barcelonie jeszcze w tym sezonie?

Oby to był nowy Varane. Chłopak ma potencjał inaczej nie byłby w tym miejscu. Możemy mieć z niego dużo pociechy w przyszłości. :)

Bardzo się cieszę, że inwestujemy w przyszłość.
Powinien być nowym Vermalenem lub iść na wypożyczenie.

Ale przy okazji chciałbym wyrazić ubolewanie nad praktykami zsyłania piłkarzy do rezerw.
Powinno to być zabronione przez FIFA/UEFA odgórnie, np wymogiem punktu w kontraktach, który mówi że piłkarz podpisuje go na grę i trening w pierwszym składzie i tam powinien być cały czas!
Tak działa się na szkodę piłkarza, zwłaszcza młodego który potrzebuje grać, trenować i być z najlepszymi

Debmele pewnie czeka aż razem będą robić wiatr na prawej stronie : D
Komentarz usunięty przez użytkownika
konto usunięte

Budzie tragedia
konto usunięte

Młody Varane xD