Oficjalnie: Emerson piłkarzem Barçy od 1 lipca!

Łukasz Lewtak

31 stycznia 2019, 19:39

FCBarcelona.cat

127 komentarzy

FC Barcelona i Atlético Mineiro doszły do porozumienia w sprawie transferu Emersona, który będzie piłkarzem katalońskiego klubu od 1 lipca 2019 roku.

Zawodnik podpisze pięcioletni kontrakt z klubem (do końca sezonu 2023/24) i będzie kosztował 12 milionów euro. Do czerwca będzie wypożyczony do Realu Betis.

Emerson urodził się 14 stycznia 1999 roku w São Paulo. Do Barçy przechodzi z Atlético Mineiro, gdzie spędził nieco ponad rok. Wcześniej bronił barw Ponte Preta. 20-letni prawy obrońca jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Brazylii. Obecnie bierze udział w mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20.

Emerson bywa porównywany do Daniego Alvesa. Równie dobrze gra w obronie i ataku. Jest bardzo szybki i świetnie panuje nad piłką. Jego zaletą jest również umiejętność dobrego wyprowadzania piłki. Emerson często wychodzi z własnej strefy obronnej krótkimi i wertykalnymi podaniami, aby zbliżyć się do pola karnego przeciwnika i asystować przy bramkach. Potrafi także oddać mocne uderzenie z dużej odległości.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca szaleje :D
« Powrót do wszystkich komentarzy